Ajuns la 41 de ani, Florin Cernat este unul dintre puţinii jucătorii români care au bifat peste 30 de meciuri în Liga Campionilor. De-a lungul carierei sale, mijlocaşul a cucerit 3 titluri de campion, 4 Cupe și 3 SuperCupe, in Ucraina, cu Dinamo Kiev, o Cupă a Croației cu Hajduk Split și eventul cu Dinamo.
INTRĂ AICI SĂ VEZI ÎN TIMP REAL AS.RO LIVE DE LA 10.30
"Diamantul" a reuşit şi o surpriză aproape de finalul carierei. În 2017, Cernat a cucerit Cupa României cu FC Voluntari, după finala câştigată în faţa Astrei Giurgiu.
La echipa naţională, mijlocaşul a bifat 14 apariţii, reuşind să marcheze 2 goluri.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Florin Cernat, invitat la AS.ro LIVE
- AS.ro LIVE este de luni până vineri, de la 10:30, pe www.as.ro/live
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Alverca – Estrela Amadora 0-0, în Liga Portugal. Ianis Stoica e titular
- Imaginea deznădejdii. Dan Șucu, dărâmat după Rapid – “U” Cluj. Cum a fost surprins patronul giuleștenilor
- Alex Dobre, fără cuvinte după Rapid – ‘U’ Cluj: „Suntem cu toții dezamăgiți”
- Costel Gâlcă, descumpănit după Rapid – “U” Cluj 0-2: “Nu mă așteptam să pierdem”
- Cristiano Bergodi, mesaj pentru conducerea Rapidului după succesul din Giulești: „Mi s-a dat o sentință”

































