Născut în 1963, Gabi Balint a câștigat Cupa Campionilor Europeni cu Steaua și a fost unul dintre cei mai importanți fotbaliști din istoria fotbalului românesc.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Cine este Gabi Balint
Ajuns la 58 de ani, Balint a evoluat nu mai puțin de 10 ani pentru Steaua, iar în 1990 s-a transferat în Spania, la Real Burgos. Pele Balint are peste 260 de meciuri în Liga 1, reușind să înscrie 70 de goluri.
Balint a evoluat și în echipa națională de 34 de ori, reușind să marcheze 14 goluri. După ce a renunțat la cariera de jucător, fostul atacant s-a apucat de antrenorat.
Gabi Balint a pregătit echipe precum FC Bihor, Sportul, Sheriff, Poli Timișoara, Vaslui, Craiova sau naționala Moldovei. De asemenea el a fost secund la naționala României și la Galatasaray.
- AS.ro LIVE este de luni până vineri, de la 10:30, pe www.as.ro/live
- Gabi Balint a fost invitatul lui Cătălin Oprișan
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Panathinaikos - PAOK, turul semifinalei Cupei Greciei, e live în AntenaPLAY, miercuri, de la ora 20:30
- Se face transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB! Gigi Becali face a patra mutare a iernii
- Dennis Politic pleacă de la FCSB, dar rămâne în Liga 1! Echipa cu care va semna
- Cum va arăta primul 11 al FCSB-ului în meciul cu FC Botoșani? Surpriza pregătită de Gigi Becali
- Aflat în conflict cu Al-Nassr, Cristiano Ronaldo a revenit la antrenamente! Care era nemulţumirea starului
- Programul meciurilor din Liga Campionilor Asiei care se vor vedea live în AntenaPLAY
































