George Militaru, regizor de emisie la TVR timp de 37 de ani, va fi invitatul lui Cătălin Oprişan, de la 10:30. În urmă cu 35 de ani, pe 7 mai 1986, roş-albaştrii au realizat cea mai importantă performanţă a unei echipe româneşti în cupele europene. Steaua a câștigat Cupa Campionilor Europeni, după ce o învingea pe Barcelona la penalty-uri, scor 2-0.
EMISIUNEA POATE FI URMĂRITĂ AICI
George Militaru este regizorul de transmisie de numele căruia se leagă toate partidele importante ale echipelor de club româneşti şi ale echipei naţionale. Acesta vine cu poveşti de senzaţie de la finala CCE de la Sevilla, în care Steaua au intrat în istorie.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Regizorul de emisie George Militaru, invitatul lui Cătălin Oprişan
- AS.ro LIVE este de luni până vineri, de la ora 10:30
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Bătălia istorică pentru al 48-lea loc la Cupa Mondială: meciul care poate schimba o națiune și „percepția Vestului”
- Militarul italian acuzat că i-a spionat pe bosniaci a fost arestat. Scandal de proporţii înaintea finalei pentru World Cup 2026
- Gianni Infantino, anunţ despre participarea Iranului la World Cup 2026: “Nu există un plan B, C sau D”
- Adrian Ilie, ultimele detalii despre revenirea la FCSB. Anunţ despre întâlnirea cu Gigi Becali
- Borislav Mihailov a murit. Portarul legendar al Bulgariei avea 63 de ani



































