AS.ro LIVE | Mario Marinică a fost invitatul lui Cătălin Oprișan! Românul a venit cu povești de senzație de la Cupa Africii

Alexandru Ivan Publicat: 4 februarie 2022, 8:00 / Actualizat: 4 februarie 2022, 11:06

Mario Marinică, la AS.ro LIVE

• Mario Marinică a fost la AS.ro LIVE
  • Antrenorul român a impresionat la Cupa Africii

Mario Marinică a condus-o pe Malawi până în faza optimilor de finală la Cupa Africii pe Națiuni. A reușit să iasă dintr-o grupă Guineea, Zimbabwe și Senegal. A fost eliminat de Maroc.

Performanța românului Mario Marinică este una istorică pentru fotbalul din Malawi, un stat sărac, cu un fotbal fără mari performanțe. Întreg lotul este cotat la 5 milioane de euro, iar cei mai cunoscuți fotbaliști – Charles Petro și Francisco Madinga – sunt legitimați în Moldova (Sheriff Tiraspol), respectiv Georgia (Dila Gori).

Malawi a fost pentru a treia oară în istorie la un turneu final al Cupei Africii și a fost prima dată când a ieșit din grupe.

A procedat bine Istvan Kovacs când l-a eliminat pe Araujo, în Barcelona - PSG?

23:57 Câţi bani a câştigat Corvinul Hunedoara, după calificarea istorică în finala Cupei României 23:55 LIVE TEXTManchester City – Real Madrid se joacă ACUM! Bayern s-a calificat în semifinalele Champions League 23:25 „S-ar potrivi!” Mesaj clar despre posibilul transfer de vis al lui Dennis Man la Borussia Dortmund 23:20 Corona Brașov este campioana României la hochei! Echipa de sub Tâmpa a reușit o „triplă” istorică 22:55 Anunţ teribil pentru Simona Halep! Motivul pentru care ar putea să nu primească wild card la Roland Garros 22:41 Sorin Cârțu l-a luat la țintă pe jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB! Avertisment pentru patronul roș-albaștrilor 22:12 Bernadette Szocs – Manyu Wang, LIVE VIDEO (13:00, AntenaPLAY), în optimile Cupei Mondiale de tenis de masă Macao 2024 22:07 „Finalele se câștigă!” Florin Maxim a uimit pe toată lumea după ce Corvinul s-a calificat în finala Cupei României! 21:37 Cum le-a dat Corvinul o lovitură uriașă cluburilor din playoff! Ce înseamnă calificarea echipei din Liga a 2-a în finala Cupei 21:30 Gigi Becali poate rămâne fără un titular! Jucătorul de la FCSB care este dorit de „un club mare” Vezi toate știrile
Dan Chilom va fi invitatul lui Dan Pavel la AS.ro LIVE, de la ora 10:30
Fotbal • 20:30
Dan Chilom va fi invitatul lui Dan Pavel la AS.ro LIVE, de la ora 10:30! A jucat în Finlanda și acum are o școală de fotbal!