Mihăiță Pleșan a fost crescut în academia Craiovei lui Mititelu. S-a transferat la Dinamo, în 2005, pentru 750.000 de euro. A avut o scurtă aventură la Timișoara înainte să declanșeze războiul cu suporterii "câinilor".
Pe 1 august 2007, la 24 de ani, Mihăiță Pleșan se transfera la FCSB pentru 1,3 milioane de euro. A strâns aproape 50 de meciuri pentru echipa lui Gigi Becali.
INTRĂ AICI SĂ VEZI AS.RO LIVE ÎN TIMP REAL
Mihăiţă Pleşan va vorbi şi despre meciul istoric cu Germania din 2004, când a reuşit reuşit un joc formidabil. Pleşan va vorbi despre ce s-a întâmplat în culise, înaintea acelui România – Germania 5-1.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Mihăiță Pleșan este invitatul lui Cătălin Oprişan, de la 10.30
- AS.ro LIVE este de luni până vineri, de la 10:30
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Adrian Mutu, entuziasmat de lovitura dată de “câini” pe piaţa transferurilor: “Excelent! Unul din cei mai buni”
- “Știm ce s-a întâmplat la Craiova cu Mirel” De ce Adi Mutu nu crede că Rădoi vine la FCSB
- Florentin Puiu, reacţie uluitoare după ce era să îi dea gol de la centrul terenului lui Dinamo!
- Zeljko Kopic a criticat arbitrajul: “Nu a fost corect!” Anunţ şi despre titularizarea lui Puşcaş
- “Nu ne dă nimeni în cap” Întrebat despre duelul “de foc” cu Craiova, Alex Pop a surprins pe toată lumea!

































