AS.ro LIVE | Viorel Moldovan a fost invitatul lui Cătalin Oprișan! Povești fabuloase cu fostul atacant de legendă

Publicat: 7.10.2021, 23:27
Actualizat: 8.10.2021, 11:27

Viorel Moldovan, fostul atacant al naționalei României și al Rapidului, a fost invitatul de vineri al lui Cătălin Oprișan la AS.ro LIVE.

Mihai Zmărăndescu, invitatul lui Cătălin Oprişan la AS.ro LIVE

AS.ro

Viorel Moldovan este unul dintre cei mai mari atacanți din istoria României și a Ligii 1. A și în străinătate, la echipe importante, precum Fenerbahce sau Nantes.

Viorel Moldovan, la AS.ro LIVE

Viorel Moldovan se identifică cu ultimele performanțe la nivel înalt din fotbalul românesc. El a făcut parte din ultima generație a României care a ajuns la un Campionat Mondial, în 1998. Totodată, Moldovan a fost pe teren sfertul „ue-fantastic” din 2006, între Steaua și Rapid.

După retragere, Moldovan a urmat cariera de antrenor. A pregătit selecționata U21 a României, echipe precum FC Brașov, FC Vaslui sau Sportul Studențesc. Le-a mai antrenat și pe Rapid, Chindia Târgoviște și Petrolul Ploiești, dar și pe francezii de la Auxerre, timp de 11 meciuri, în 2016.

Ancuța Bodnar și Simona Radiș au fost invitate la AS.ro LIVE
Alte Sporturi • 22 oct., 13:16
Fetele de ”aur” și-au spus povestea la AS.ro LIVE! Promisiunea pe care și-au făcut-o înainte de Olimpiadă: ”Noua Zeelandă a fost adversarul nostru principal”
Simona Radiș și Ancuța Bodnar, la AS.ro LIVE
Alte Sporturi • 22 oct., 10:20
AS.ro LIVE | Simona Radiș și Ancuța Bodnar au fost invitatele lui Cătălin Oprișan! Povești de senzație cu fetele de aur de la Tokyo
roxana chiperi în costum de baie
Alte Sporturi • 21 oct., 15:13
Crescută într-un centru de plasament, Roxana Chiperi sare în ajutorul copiilor nevoiași! Proiectul antrenoarei de fitness

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Culiță Sterp, întâlnire emoționantă cu tatăl său. Bărbatul și-a părăsit familia când copiii săi erau mici:
23:32 Negumereanu își distruge adversarul din UFC! Victorie prin TKO în mai puțin de 2 minute 23:24 Dinamo – Rapid 1-1 | Scandal la finalul derby-ului. Cristi Săpunaru, în conflict cu fanii celor din Ştefan cel Mare. Fundaşul a sărit la bătaie 23:11 Dinamo – Rapid 1-1 | „Ne încurcăm cu echipele mici!” Rapidiștii, supărați că n-au dat de pământ cu echipa lui Rednic. „Nu am jucat nimic!” 23:10 Dinamo – Rapid | „Trebuie să ne ridicăm”. Deian Sorescu, dezamăgit după Derby. Ce le-a transmis fanilor după noile restricţii 22:47 Dinamo – Rapid | „E greu să rezişti 30 de minute în apărare”. Gabriel Torje, supărat după derby. Ce i-a spus Mircea Rednic la finalul meciului 22:25 Dinamo – Rapid 1-1. Super-goluri în derby-ul etapei! „Câinii” sunt blestemați. 10 etape la rând fără victorie pentru dinamoviști 22:10 Dinamo – Rapid | Gabi Torje, gol de poveste în derby! Execuție fabuloasă a căpitanului „câinilor” 22:07 VIDEO Benny Adegbuyi, făcut KO în runda a doua! Meci de coșmar pentru luptătorul român 21:23 FotoMomente de panică în meciul Dinamo – Rapid! A fost nevoie de intervenţia de urgenţă a ambulanţei. Răuţă, cu masca de oxigen, a ajuns la spital UPDATE 21:01 Dinamo – Rapid, precedat de un scandal imens! Intervenţie în forţă a jandarmilor. Fanii au fost puşi la pământ
Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6 | Simona, eliminată în sferturile de finală de la Kremlin Cup! Sportiva noastră a luptat eroic în setul secund