"Aşa nu se mai poate!". Victorie cu mulţi nervi pentru CFR Cluj. Burcă şi-a acuzat dur colegii. "Cea mai proastă repriză!"

De Antena Sport
Publicat: 17 ianuarie 2021, 17:33

CFR Cluj a învins-o pe Sepsi cu 1-0, dar unul dintre cei mai importanţi jucători ai echipei a criticat dur evoluţia din prima repriză. Andrei Burcă a spus că Sepsi a avut mai multe ocazii decât adversarii pe care CFR i-a întâlnit în cupele europene în ultimele două sezoane.

Andrei Burcă, CFR Cluj

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

CFR s-a impus la limită pe terenul lui Sepsi. Clujenii au cinci victorii şi un egal în ultimele şase etape şi au egalat-o din nou pe FCSB în fruntea clasamentului, cu un meci mai mult disputat.

Andrei Burcă: "Cea mai proastă repriză de când sunt eu la CFR Cluj"

Andrei Burcă îşi avertizează însă colegii. Fundaşul lui CFR Cluj şi al echipei naţionale a fost nemulţumit de evoluţia din prima repriză a meciului care s-a jucat la -10 grade!

"Nu am început deloc bine meciul şi cred că am făcut cea mai proastă repriză de când sunt eu la CFR Cluj. Nu se poate să aibă adversarul atâtea ocazii!

Trebuie să ne dea de gândit. Avem 8 zile până la următorul meci să remediem aceste probleme. În primele 4-5 meciuri de când a venit Mister, nu aveau adversarii ocazii. În ritmul ăsta…

Trebuie să ne revenim, aşa nu se poate. Ştim că avem cea mai bună apărare şi trebuie să rămână așa. Am jucat doi ani la rând în cupele europene, nu au avut adversarii ce a avut Sepsi în această repriză.

Nu căutăm scuze, suntem conştienţi că au avut două zile în plus de refacere, dar nu există scuze şi trebuie să ne gândim foarte bine la ce avem de făcut săptămâna viitoare. În ritmul acesta, muncim degeaba şi pierdem campionatul”, a declarat Andrei Burcă.

Hello Chef sezonul 2. Roxana Blenche și Maria Popovici prepară clătite speciale

Dan Petrescu, antrenor CFR Cluj
Fotbal intern • 30 nov., 23:50
Conducerea campioanei CFR Cluj, anunţ incredibil în ziua în care expiră contractul lui Mirel Rădoi: „Dan Petrescu merită să fie la națională! Ştiu că îşi doreşte!”
Vestea momentului la CFR Cluj
Fotbal intern • 30 nov., 22:22
Noi dezvăluiri despre problemele financiare de la CFR Cluj: „Nu renunţăm”. Detalii în privinţa posibilei intrări în insolvenţă
Noi dezvăluiri despre excluderea lui Denis Alibec
Fotbal intern • 30 nov., 20:12
Denis Alibec, desfiinţat de conducerea celor de la CFR Cluj: „Nu e acceptabil ce a făcut”. Cum va fi sancţionat atacantul
Anamaria Prodan, goală pe internet. Ce reacție a avut și cum explică apariția pozelor
10:00 „Ce analiză a făcut Bratu?!” Mihai Stoica, replică ironică pentru selecţionerul naţionalei de tineret după ce a spus că Octavian Popescu e în scădere de formă: „Genunchiul nu e mușchi!” 9:30 AS.ro LIVE | Ediţie specială de 1 Decembrie! Omul care l-a cărat pe legendarul Diego Maradona în spate, la propriu, a fost invitatul lui Cătălin Oprişan 9:14 Pep Guardiola rupe tăcerea după scandalul apărut după ce Lionel Messi a câștigat ”Balonul de Aur” 8:50 Jucătorul de la PSG pe care Lionel Messi nu l-a invitat la petrecere după câștigarea Balonului de Aur! 8:47 „La mulți ani, România!” De la Nadia la Hagi, marii campioni români au transmis mesaje din toate colțurile lumii de Ziua Națională 8:21 Mesajul Simonei Halep de Ziua Națională a României. Promisiunea uriașă făcută de Simo 30
nov.
23:55
„Are gesturi de copil, se enervează!” Mihai Stoica, episod uluitor cu Denis Alibec: „Vorbeşti tu despre fotbal?”
30
nov.
23:50
30
nov.
23:42
„Eu am lucrat cu anumiți jucători de acolo!” Adrian Mutu, prima reacţie despre posibilitatea de a o antrena pe Dinamo: „Băieții știu felul în care antrenez!”
30
nov.
23:17
Chindia Târgovişte – Sepsi 1-2 | „Trebuia să am sânge pe față?” Paul Iacob a tunat la adresa lui Sebastian Colţescu: „Mi s-a umflat imediat ochiul!” + Emil Săndoi, nervos: „Cadou cum rar vezi!”