Fostul dinamovist, Tamaş, s-a dat pe roşul a la Cluj. Fostul aparator al nationalei a venit să o promoveze pe U Cluj in prima liga si a prezentat noul tricou de deplasare.
Tamaş: "Vreau să contribui la promovarea echipei"
"Sunt încântat de venirea la ”U”. Am ales acest club în primul rând pentru fani, am văzut ce atmosferă pot face, este ceva unic în România. M-a atras faptul că aici este un club de tradiție, cu o istorie atât de lungă.
Potențialul acestei echipe este uriaș și pot spune că FC Universitatea Cluj merită să ajungă iar sus, în prima ligă, acolo unde îi este locul, iar la asta vreau să contribui și eu. Mi-ar plăcea să mă retrag din fotbal de la ”U”, ar fi un lucru frumos”, a fost prima reacție a lui Gabriel Tamaș, după ce a semnat cu U Cluj.
- Gabriel Tamaş a semnat cu U Cluj
- Tamaş a prezentat noul echipament
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Italienii l-au pus la colț pe Cristi Chivu, după eliminarea din Supercupă: „O luăm de la capăt”
- Cristi Chivu şi Inter, eliminaţi dramatic, la penalty-uri, din Supercupa Italiei! Românul ratează un alt trofeu
- “Suntem eroi” Pancu a anunţat “revoluţia” la CFR Cluj după victoria cu Botoşani! Mesaj direct pentru conducere
- Leo Grozavu, dărâmat după FC Botoșani – CFR Cluj 0-1: „Ceață în atmosferă, ceață și în jocul nostru”
- Jucătorii CFR-ului, modești după victoria de la Botoșani: „Suntem într-o situație grea, nu ne face cinste”






























