Închide meniul

Atletico Madrid – Chelsea | Englezii, uimiţi de ceea ce au găsit în Bucureşti. Postarea care a devenit imediat virală!

Iulian Focșăneanu Publicat: 23 februarie 2021, 15:23

Comentarii
Atletico Madrid – Chelsea | Englezii, uimiţi de ceea ce au găsit în Bucureşti. Postarea care a devenit imediat virală!

Imagine de senzaţie postată de oficialii lui Chelsea

Londonezii au ajuns în România cu o zi înaintea confruntării cu liderul din La Liga, iar delegaţia grupării din Premier League s-a dus direct la hotel după ce a aterizat. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Imaginea virală postată din Bucureşti de oficialii lui Chelsea

Din camere, cei 23 de jucători au putut admira Catedrala Mântuirii Neamului. Construcţia i-a uluit pe englezi.

"Salutări din Bucureşti", a fost mesajul care a însoţit imaginea pusă pe Facebook. Postarea a devenit imediat virală şi a strâns, în numai o oră, 12.000 de aprecieri.

Chiar dacă timpul a fost scurt, starurile lui Thomas Tuchel au făcut o mică plimbare înaintea meciului. Jucătorii cotaţi la 60 de milioane de euro, N'Golo Kante şi Chrstian Pulisic, au atras toate privirile.

Reclamă
Reclamă

Atletico Madrid – Chelsea | Englezii intră în carantină după meci

Echipele din Anglia care participă în cupele europene vor avea probleme la revenirea din deplasări. După noile restricţii anunţate de guvernul britanic, jucătorii şi staff-urile vor intra 10 zile în izolare după partidele din deplasare.

Astfel, londonezii vor fi primii care vor intra în carantină după o deplasare europeană. Jucătorii vor avea voie să-şi părăsească locuinţa în această perioadă doar pentru antrenamente şi partide în competiţia internă.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:30
VIDEOSporting – AFS 6-0! Spectacol total în Liga Portugal. Suarez, Araujo şi Catamo, autorii unor duble
0:23
Arsenal, victorie dramatică! S-a impus în minutul 90+5, după două autogoluri marcate de Wolverhampton
0:09
Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB a făcut anunţul după Rapid – Oţelul 0-2: “Vreau să lupt pentru trofee”
23:29 13 dec.
”Călăul” Rapidului, declarația serii după ce a marcat un eurogol: „M-aș bucura să vină și Moș Crăciun”
23:19 13 dec.
Costel Gâlcă a făcut praf arbitrajul după Rapid – Oţelul 0-2: Nu ştiu când o să primim penalty! De ce mai avem VAR?”
23:03 13 dec.
Laszlo Balint, în al nouălea cer după victoria din Giulești: „Faptul că am jucat la un asemenea nivel, este ceva”
1 Dinamo, transfer de titlu în Liga 1! Vârful de două milioane de euro dorit de „câini” 2 Florin Gardoș, revenire de senzație în fotbalul românesc! Fostul jucător de la FCSB a semnat 3 Au bătut palma! Primul transfer al iernii la Real Madrid 4 Gigi Becali îl vrea la FCSB, dar Giovanni Becali îl propune la Dinamo: “Ar fi perfect” 5 Daniel Pancu a cerut primul transfer al iernii la CFR Cluj! Este brazilian și a impresionat în Liga 1 6 Nota primită de Ianis Hagi în Kayserispor – Alanyaspor! Internaţionalul român a jucat 71 de minute
Citește și