Atletico Madrid – Chelsea | Englezii, uimiţi de ceea ce au găsit în Bucureşti. Postarea care a devenit imediat virală!

Iulian Focșăneanu Publicat: 23 februarie 2021, 15:23

Londonezii au ajuns în România cu o zi înaintea confruntării cu liderul din La Liga, iar delegaţia grupării din Premier League s-a dus direct la hotel după ce a aterizat.

Imaginea virală postată din Bucureşti de oficialii lui Chelsea

Din camere, cei 23 de jucători au putut admira Catedrala Mântuirii Neamului. Construcţia i-a uluit pe englezi.

"Salutări din Bucureşti", a fost mesajul care a însoţit imaginea pusă pe Facebook. Postarea a devenit imediat virală şi a strâns, în numai o oră, 12.000 de aprecieri.

Chiar dacă timpul a fost scurt, starurile lui Thomas Tuchel au făcut o mică plimbare înaintea meciului. Jucătorii cotaţi la 60 de milioane de euro, N'Golo Kante şi Chrstian Pulisic, au atras toate privirile.

Atletico Madrid – Chelsea | Englezii intră în carantină după meci

Echipele din Anglia care participă în cupele europene vor avea probleme la revenirea din deplasări. După noile restricţii anunţate de guvernul britanic, jucătorii şi staff-urile vor intra 10 zile în izolare după partidele din deplasare.

Astfel, londonezii vor fi primii care vor intra în carantină după o deplasare europeană. Jucătorii vor avea voie să-şi părăsească locuinţa în această perioadă doar pentru antrenamente şi partide în competiţia internă.

Va cuceri Dan Petrescu titlul din Liga 1, cu CFR Cluj, în 2024-2025?

15
23:55
Cristiano Bergodi, criză de nervi după Rapid – Sepsi 0-1! Întrebarea care l-a scos din minţi: „Nu mă înveţi tu fotbal!”
15
23:29
Dan Şucu a anunţat o decizie radicală la Rapid după a patra înfrângere la rând în play-off a giuleştenilor!
15
23:17
Cristiano Bergodi, anunţ despre plecarea de la Rapid, după înfrângerea cu Sepsi: „Cel mai greu moment!”
15
23:16
Reacţia lui Paul Iacob, după ce suporterii giuleşteni i-au cerut demisia lui Bergodi: „Noi suntem principalii responsabili”!
15
22:52
Reacţia lui Marius Ştefănescu după ce a fost înjurat de fanii Rapidului! Mesajul către suporterii giuleşteni
15
22:43
Fanii de la Rapid i-au cerut demisia lui Cristiano Bergodi! Numele lui Marius Şumudică, scandat în Giuleşti
15
22:21
Florinel Coman, sfătuit să nu se grăbească să plece de la FCSB! Când ar putea prinde un transfer de vis
15
22:20
FotoRapid – Sepsi 0-1. Debeljuh a dat lovitura în prelungirile partidei! Fanii giuleşteni i-au cerut demisia lui Bergodi
15
21:44
„Trebuia schimbat şi antrenorul!” Cristiano Bergodi a răbufnit şi a explicat de ce a exclus din lot trei jucători de la Rapid
15
21:19
FotoFanii Rapidului, reacţie vehementă după ce au văzut spectacolul pirotehnic de la Leverkusen! Mesaje dure de protest
Roy Keane, discurs șocant după Chelsea – Manchester United 4-3: "Are nevoie de o lovitură de modă veche. Merită un șut în fund"
Premier League • 5 apr., 9:39
Roy Keane, discurs șocant după Chelsea – Manchester United 4-3: „Are nevoie de o lovitură de modă veche. Merită un șut în fund”
Chelsea, victorie dramatică în fața lui Manchester United! Cole Palmer a întors soarta partidei minutele 90+10 și 90+11
Premier League • 5 apr., 8:53
Horaţiu Moldovan, dat în judecată! Scandal uriaş: "Onoarea trebuie să primeze. Nu ţip după bani!"
Fotbal • 2 apr., 19:57
Horaţiu Moldovan, dat în judecată! Scandal uriaş: „Onoarea trebuie să primeze. Nu ţip după bani!”
Gică Hagi a fost la baza lui Real Madrid, înainte de Columbia - România
Fotbal • 30 mart., 12:27
Echipa U14 de la Academia Hagi a umilit pe Atletico Madrid în Elite Tournament Ibercup! În minutul 21 scorul era 4-0
Eden Hazard a dezvăluit care e cel mai mare regret al carierei sale. Ce moment a rememorat fostul star belgian.
Fotbal extern • 29 mart., 22:19
„Dacă aș putea să schimb un singur lucru..” Eden Hazard a dezvăluit care e cel mai mare regret al carierei sale