"Au venit cu tabletele la arbitru. E inadmisibil!". Mircea Rednic, un car de nervi, după egalul nebun dintre Viitorul şi Sepsi. "Au băgat patru fundaşi centrali!"

De Antena Sport
Publicat: 26.01.2021, 16:28

Mircea Rednic i-a acuzat pe cei de la Sepsi că au făcut presiuni asupra arbitrului Horaţiu Feşnic la pauza meciului de astăzi cu Viitorul, încheiat la egalitate, 3-3.

Mircea Rednic, antrenor Viitorul

Mircea Rednic, un car de nervi după Viitorul-Sepsi 3-3

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Mircea Rednic a fost furios după egalul nebun, cu şase goluri, dintre Viitorul şi Sepsi. Antrenorul gazdelor şi-a certat jucătorii, dar i-a luat la rost şi pe adversari şi pe arbitrul partidei. "Aştia au băgat 4 fundaşi centrali la un moment dat", a spus Rednic despre oaspeţi.

Mircea Rednic, despre arbitrul Horaţiu Feşnic: "L-or fi certat la pauză"

”Ce mă deranjează e că aveam 2-1, intrăm minutul 46, dăm pe lângă minge. Şi iese penalty-ul care a ieşit. Un pic de concentrare, să vorbeşti, e ultimul minut. Nu se poate ăla să sară nestingherit şi nimeni să nu îl jeneze în careul de 6 metri.

Chiar îmi pare rău, pentru că sunt două puncte pierdute. Echipa joacă, am jucat de la egal cu o echipă mult mai omogenă, cu condiţii financiare mult mai bune decât aici, cu jucători mai experimentaţi. Se vede că încă nu sunt jucători cu experienţă (n.r. jucătorii Viitorului). Mai tragi de timp, cum au făcut ei, s-au aşezat, cârcei, mai tragi un pic de timp. Asta e mentalitatea de aici şi nu e rea.

L-or fi certat la pauză (n.r. pe arbitrul Horaţiu Feşnic) că am înţeles că au venit cu tablete aici şi explicau, ceea ce e inadmisibil. Noi nu facem asta. Acum ce ar trebui? Noi să mergem acum să arătăm la ăla că a dat un corner care e inexistent. Inventat de el!”, a spus Mircea Rednic la finalul partidei.

Cătălin Straton l-a apărat pe Andrei Vlad
Fotbal intern • 9:15
Cătălin Straton, declaraţie uluitoare după Sepsi – FCSB 2-2. „Vlad mi-a lăsat un loc liber făcând atâtea meciuri bune!”. Ce i-a transmis lui Gigi Becali
Gigi Becali, reacţie după FCSB - Sepsi 2-2
Fotbal intern • 0:41
Gigi Becali şi-a luat gândul la titlu după Sepsi – FCSB 2-2. „Numai cu o minune! Nu avem ce să îi facem lui CFR Cluj”. Ce jucători au fost făcuţi praf de patronul roş-albaştrilor
Darius Olaru
Fotbal intern • 0:32
Sepsi – FCSB 2-2 | Roş-albaştrii îşi pun toate speranţele în FC Botoşani! Darius Olaru: „Nu am meritat egalul. Am arătat ca o echipă slabă!”
Horoscopul lunii iunie 2021. Ce se întâmplă cu fiecare zodie

Alexandru Ciorniciuc a murit
1

Dinamo, în doliu! Un fost junior a murit la doar 23 de ani, după ce a pierdut lupta cu cancerul

10:13 Simona Halep e pe locul 3 WTA! Urcare spectaculoasă în Top 10. Câte românce avem între primele 200 9:50 Daniel Dobre a făcut un anunţ îngrijorător despre Simona Halep. „Mai mult ca sigur nu va juca la Roland Garros”. Verdictul medicilor 9:34 Brazilianul României! Florin Tănase, omul record! Performanța reușită de căpitanul FCSB! Un singur jucător a mai reușit asta în ultimii 20 de ani, în Liga 1 9:15 Cătălin Straton, declaraţie uluitoare după Sepsi – FCSB 2-2. „Vlad mi-a lăsat un loc liber făcând atâtea meciuri bune!”. Ce i-a transmis lui Gigi Becali 9:02 Portarul Alisson, cu lacrimi în ochi după golul uriaş înscris pentru Liverpool. „Tata a sărbătorit cu Dumnezeu” 8:45 Încă un jucător e OUT de la FCSB! Decizia drastică luată de Gigi Becali: „Nu-l mai bag deloc!” 8:23 Singurii jucători care au scăpat de gura lui Gigi Becali! Finanțatorul FCSB recunoaște: „Nu au avut cu cine!” 0:41 Gigi Becali şi-a luat gândul la titlu după Sepsi – FCSB 2-2. „Numai cu o minune! Nu avem ce să îi facem lui CFR Cluj”. Ce jucători au fost făcuţi praf de patronul roş-albaştrilor 0:32 Sepsi – FCSB 2-2 | Roş-albaştrii îşi pun toate speranţele în FC Botoşani! Darius Olaru: „Nu am meritat egalul. Am arătat ca o echipă slabă!” 0:21 Sepsi – FCSB 2-2 | CFR Cluj poate deveni, marţi, campioana României! Toni Petrea are probleme URIAŞE: „Dezamăgirea e mare!”. Cum arată clasamentul Ligii 1 + Calculele 23:55 Athletic Bilbao – Real Madrid 0-1, Atletico Madrid – Osasuna 2-1, Barcelona – Celta Vigo 1-2. Campioana Spaniei se decide în ultima etapă! Lille – St. Etienne 0-0 şi PSG – Reims 4-0. Neymar şi Mbappe speră în continuare la titlu 23:54 Sepsi – FCSB 2-2 | Meci nebun la Sfântu Gheorghe! Florin Tănase a egalat în prelungiri. Roş-albaştrii mai au nevoie de o minune ca să câştige titlul