Andrei Miron şi Adrian Şut s-au accidentat! Lovitură catastrofală primită de FCSB în lupta pentru titlu!

Iulian Focșăneanu Publicat: 4 mai 2021, 16:45 / Actualizat: 22 iunie 2022, 16:29

Comentarii
Andrei Miron şi Adrian Şut s-au accidentat! Lovitură catastrofală primită de FCSB în lupta pentru titlu!

Andrei Miron s-a accidentat în duelul cu CFR Cluj

Andrei Miron şi Adrian Şut s-au accidentat, iar verdictul medicilor a fost sumbru. Toni Petrea nu se va mai putea pe niciunul dintre cei doi fotbalişti în finalul acestui sezon, anunţă sport.ro. Vestea primită de roş-albaştri poate influenţa decisiv lupta pentru titlu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Final de sezon pentru Andrei Miron şi Adrian Şut, care s-au accidentat

În minutul 22, în timp ce încerca să îl ţină în marcaj pe Billel Omrani, Miron a căzut la pământ. Pe reluări s-a văzut cum glezna lui a ajuns într-o poziţie nefirească. Imaginile au fost greu de privit!

Fotbalistul a urlat de durere şi a fost nevoie de o intervenţie rapidă a medicilor. Oficialii roş-albaştrilor au revăzut faza din tribuna oficială şi şi-au pus mâinile în cap când au văzut ce s-a întâmplat.

Din cauza problemelor de lot cu care se confruntă FCSB, Miron a fost forţat şi a revenit pe teren. Zece minute mai târziu, fundaşul lui FCSB a încercat să pună o “contră” la minge şi a căzut din nou pe gazon. A cerut schimbare, iar în locul lui a intrat Adrian Şut.

Nici mijlocaşul de 22 de ani nu a scăpat de probleme. Tânărul jucător a suferit o accidentare gravă şi va lipsi aproximativ două luni de pe teren.

Reclamă
Reclamă

Eram decimaţi, nu aveam cu cine să jucăm. Şut nu e… nu că l-am ţinut, nu a putut, a jucat cu infiltraţii. Olaru nu, a picat şi Miron, a picat şi Creţu“, a spus Gigi Becali, după meciul cu CFR Cluj, la Digi Sport.

FCSB are cu două puncte mai puţin decât CFR Cluj înainte de startul returului din play-off-ul Ligii 1. Jucătorii lui Toni Petrea nu au timp de pauză. Joi au deja meci cu FC Botoşani, de la ora 19:45, LIVE TEXT pe AS.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:34

VideoCristiano Ronaldo, ratare uluitoare în meciul cu Al-Wasl! Portughezul a trimis peste poartă din 4 metri

18:24

Situaţie incrediblă în fotbalul românesc. Mama unui jucător a intrat pe teren şi a ameninţat arbitrii: “Nu știi cu cine te pui”

18:08

Vinicius a luat decizia finală și semnează. Anunț de ultim moment în Spania

18:05

Cornel Dinu a ţinut cu U Cluj la meciul cu Dinamo! “Nu prezintă încredere”

18:05

Everton – Liverpool 1-2. „Cormoranii” își înving rivala cu gol în al 11-lea minut de prelungire

17:47

LIVE VIDEOAl-Wasl – Al Nassr 0-3. Echipa lui Ronaldo a făcut spectacol în prima repriză

1 Motivul incredibil pentru care Rapid şi FC Argeş nu au primit licenţă pentru cupele europene 2 Doliu în fotbalul românesc. Şeful AMFB, Marian Lumînare, a decedat! FRF: “O figură marcantă” 3 E gata! Primul jucător care își anunță plecarea de la Barcelona: „Știu că e finalul” 4 “Aş fi ipocrit” Reacţia lui Cristiano Bergodi după ce Dinamo a încurcat-o serios pe U Cluj în lupta pentru titlu 5 A lipsit de la înmormântarea lui Mircea Lucescu și a rupt tăcerea: „Din păcate…” 6 Când poate deveni Cristi Chivu campion cu Inter în Serie A, după ce Napoli a pierdut cu Lazio
Citește și