În minutul 13, spiritele s-au încins după ce jucătorii de la FCSB au cerut un cartonaș roșu pentru Janusz Gol. Polonezul adus cu surle și trâmbițe în ”Ștefan cel Mare” a preluat cu ceva dificultăți mingea pe piept și a încercat să se îndrepte spre poarta roș-albaștrilor.
Perianu a venit în urma sa, iar Gol l-a lovit pe acesta cu cotul în cap, făcându-l pe tânărul jucător al roș-albaștrilor să se prăbușească la pământ.
Arbitrul Radu Marian Petrescu nu acordă însă cartonaș, iar jocul continuă.
Janusz Gol, adus cu mare fast la Dinamo
Janusz Gol a jucat în sezonul trecut la Cracovia, acolo unde a fost coleg cu Sergiu Hanca şi Cornel Râpă.
Fostul mijlocaş al celor de la Dinamo, Hanca, are numai cuvinte de laudă la adresa jucătorului care a fost dorit şi de Legia Varşovia. Mai mult, Hanca a spus că l-a sfătuit pe polonez să aleagă Dinamo.
”M-a întrebat câteva detalii. I-am zis că e echipa mea de suflet. E cel mai bun mijlocaș central alături de care am jucat vreodată. Profesionist 100%, are forță, inteligență, viziune în joc. Tot ce îi trebuie unui mijlocaș, un număr 6 sau 8. E un lider în teren, mereu vorbește, implicat la antrenamente și meciuri, indiferent că-s amicale sau oficiale”, a declarat Hanca.
- FCSB - Dinamo se joacă pe Arena Națională
- Jucătorii au intrat extrem de montați pe teren
- WTT Champions Macao 2025 e live în AntenaPLAY, în perioada 9-14 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Încă un transfer de top la CFR Cluj. Clujenii l-au prezentat oficial pe jucătorul cu 260 de meciuri în Ligue 1
- Marius Şumudică a ales primul 11 al României pentru meciul cu Cipru. Schimbările pe care le-ar face
- Lotul României pentru meciul cu Cipru. Jucătorul la care a renunţat Mircea Lucescu
- CFR Cluj a dat o nouă lovitură! Neluţu Varga a transferat portarul care a fost şi pe lista lui Gigi Becali
- Jucătorul din Liga 1 care îşi poate califica naţionala în premieră la Mondial! A marcat un gol în ultimul meci