Închide meniul

Ce a spus antrenorul Parmei despre Dennis Man + Românul, vedetă în Gazzetta dello Sport: "Ce bun e Man!"

Antena Sport Publicat: 4 aprilie 2021, 6:38

Comentarii
Ce a spus antrenorul Parmei despre Dennis Man + Românul, vedetă în Gazzetta dello Sport: "Ce bun e Man!"

Dennis Man, lăudat de antrenorul Parmei, Roberto D'Aversa, după ce a marcat golul de 2-2 în meciul cu Benevento

Dennis Man a marcat golul de 2-2 în minutul 88 al meciului jucat de Parma pe terenul lui Benevento. El a irosit apoi o şansă uriaşă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dennis Man, lăudat de Roberto D'Aversa: "A făcut un meci foarte bun"

"Deși am fost conduși de două ori, ne-am descurcat bine să revenim și am avut o șansă senzațională să marcăm golul victoriei prin Man. (…) Este clar că este important ca jucătorii să se cunoască între ei, dar jucătorii noi cresc foarte mult. Man a făcut un meci foarte bun, deși a fost la echipa națională", a spus Roberto D'Aversa, la conferinţa de presă. 

Man a reuşit primul gol în Serie A, competiţie în care a bifat al 10-lea meci. Runda următoare, Parma va juca împotriva Milanului lui Ciprian Tătăruşanu. 

"Putem pune orice echipă în dificultate, pentru că avem calitate. Mai sunt 9 meciuri pe care trebuie să le înfruntăm cu atitudinea potrivită, fără să aruncăm punctele pe fereastră”, a mai spus antrenorul lui Man şi Mihăilă, care speră la salvare, deşi Parma este penultima, la patru puncte de prima poziţie care asigură menţinerea în Serie A.

Dennis Man, vedetă în Gazzetta dello Sport

Evoluţia lui Dennis Man nu a trecut neobservată nici în Gazzetta dello Sport. Titular contra lui Benevento, Man a primit nota 7, cea mai mare de pe teren.

Reclamă
Reclamă

"Ce bun e Man! Nu numai că a fost primul gol în Serie A pentru el, dar a fost și foarte activ", au scris jurnaliştii italieni.

Şi Valentin Mihăilă a fost lăudat de prestigioasa publicaţie italiană. "Intră și se impune prin viteza sa", a scris Gazzetta dello Sport, care i-a acordat nota 6. Mihăilă a fost rezervă şi a intrat în minutul 78.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:27
Florin Prunea şi Ilie Dumitrescu s-au contrat în legătură cu scandalul pariurilor: “Vrei să protejezi FRF”!
23:13
Alexandru Musi, la pământ după ce Dinamo a ratat șansa de a urca pe primul loc: „E frustrant, meritam mai mult”
23:00
Răsturnare de situație! Luis Phelipe a semnat cu altă echipă, după ce a fost aproape de Botoșani
22:59
Cătălin Cîrjan, sprijin total pentru impresarul lui suspendat pentru pariuri: “E parte din familia mea”
22:42
Zeljko Kopic, anunț despre transferuri după Dinamo – Petrolul 1-1. Ce a spus despre gafa lui Epassy
22:36
Prima reacţie a lui Epassy după gafa monumentală de la golul “lupilor galbeni”! A spus ce s-a întâmplat
1 Transferul se face astăzi! Mutarea a fost anunţată de Gigi Becali: “Ne-am înțeles” 2 Charalambous a aflat după FCSB – Fenerbahce decizia luată de Gigi Becali. A fost luat prin surprindere: “Nu am fost informat” 3 Inter şi Cristi Chivu şi-au aflat adversara din play-off-ul pentru optimile Champions League. Meci tare pentru Real Madrid 4 Gigi Becali a făcut praf doi jucători de la FCSB, după egalul cu Fenerbahce: “Cu din ăştia nu poţi” 5 Gică Hagi l-a pus pe liber. I-a reziliat contractul 6 Salarii de 450.000 de euro pentru cinci români care nu au muncit o secundă! Sunt bani publici
Citește și