Ce ai făcut, nea Miroane? Fundaşul lui FCSB a "comis-o" şi a făcut penalty! "Este viciere de rezultat"

Iulian Focșăneanu Publicat: 13 decembrie 2020, 19:21

Comentarii
Ce ai făcut, nea Miroane? Fundaşul lui FCSB a "comis-o" şi a făcut penalty! "Este viciere de rezultat"

Istvan Kovacs a acordat penalty a intervenţia lui George Miron

Fundaşul central al roş-albaştrilor a gafat la o fază din careu. A încercat să respingă o minge, dar s-a dus cu braţul în faţă şi l-a lovit pe slovacul Jakub Vojtus.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

George Miron, eroare în derby-ul cu CFR Cluj din Gruia

Atacantul intrat în locul accidentatului Rondon a căzut după intervenţia lui Miron, iar Istvan Kovacs a acordat penalty. Mai mult, i-a arătat şi cartonaş galben jucătorului de la FCSB, care va rata duelul de săptămâna viitoare, cu Universitatea Craiova.

Ciprian Deac şi-a asumat răspunderea şi a deschis scorul de la punctul cu var. Decizia i-a nemulţumit pe jucătorii lui Toni Petrea care s-au considerat dezavantajaţi. Aceştia au cerut lovitură de la 11 meri în minutul 2, când mingea a atins mâna lui Camora. Arbitrul a lăsat jocul să continue. 

"Este 1-1 la penalty-uri. În acest moment, este viciere de rezultat", a declarat Helmut Duckadam, la pauză, pentru Digi Sport.

Reclamă
Reclamă

Becali l-a desfiinţat pe Miron

Sezonul trecut, Gigi Becali l-a desfiinţat pe Andrei Miron, după meciul cu Astra, scor 2-2.

"Miron săracul…îmi vine să râd când îmi aduc aminte cum cade. Păi ce, e prima dată? Săracul de el, e vai de capul lui. Mingea nu ajungea la Astra dacă nu i-o dădeam aiurea. Şi el şi Cristea.

Nea Miroane…asta e greşeală? N-ai cu cine să joci, mai bine bag un puşti de acum. Bine că am făcut contract pe 2 ani, că nu am făcut pe 3 ani direct. Decât să ţin jucători ca Miron mai bine mă las de fotbal…sau mai bine nu mă mai uit la fotbal", spunea atunci patronul lui FCSB.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:20

Moment nebun la derby în Brazilia. Un jucător, eliminat cu VAR pentru că se scărpina în zona intimă

12:01

Autobuzul unei echipe de fotbal a fost ținta unui atac armat. Un jucător a murit

11:05

Rapid, omagiu pentru Mircea Lucescu! Ce se va întâmpla la meciul cu FC Argeș

10:58

Atac incredibil la Chivu, după ce Inter s-a apropiat de titlu: „Supraevaluat și arogant”

10:26

Salt impresionant făcut de Gabriela Ruse în clasamentul WTA! Ce loc ocupă Sorana Cîrstea și Jaqueline Cristian

10:25

Al Hilal – Al Sadd LIVE VIDEO (21:00) Simone Inzaghi se ceartă cu medicii: „Trebuie să fie mai inteligent”

1 Scenariu de urgență pregătit de FIFA: șansă pentru Italia la Mondial. De ce România nu e luată în calcul 2 Farul i-a găsit înlocuitor lui Ianis Zicu! Componentul Generației de Aur, marele favorit 3 Efectul neașteptat al „masacrului electoral” din Ungaria. Ce se întâmplă cu Sepsi și Csikszereda 4 Como 3-4 Inter. Ce nebunie de meci. Inter revine de la 0-2 și face un pas uriaș spre titlu 5 Gigi Becali, “păcătos” chiar în prima zi de Paște. A fost lăsat fără permis pentru viteză 6 S-a scris istorie! Marie-Louise Eta, prima femeie antrenor principal din Bundesliga
Citește și