Tânărul de 34 de ani, care este cunoscut şi pentru înfiinţarea grupului "Uniţi sub Tricolor", a dezvăluit că nu are nicio proprietate pe numele lui şi niciun cont bancar.
Averea pe care o are George Simion, liderul AUR
Conform Fanatik, Simion are pe numele său o maşină fabricată în 2006. Pe toată durata anului trecut a raportat că a adunat venituri de 38.322 de lei (3200 de lei lunar), din salariul pe care l-a încasat din postura de director de marketing la o firmă deţinută în proporţie de 70% de Marius Dorin Lulea, vicepreşedinte al AUR.
În 2019, George Simion a luat o decizie surprinzătoare pentru a-şi putea plăti campania pentru alegerile europarlamentare. Acesta a recunoscut că şi-a vândut apartamentul pentru a putea candida independent. Şi-a dus planul la final, dar nu a fost ales pentru a ocupa un loc în Legislativul European. George Simion şi-a văzut visul împlinit acum, când partidul său a obţinut peste 9% din voturi pentru Camera Deputaţilor şi Senat.
George Simion, preşedintele AUR, vrea să schimbe Legea 4
Simion este şi liderul grupului ultras "Uniţi sub Tricolor" şi a fost încă de la început împotriva Legii 4, una propusă de Dumitru Dragomir, în 2008.
"Legea 4 a fost impusă de Jandarmerie prin intermediul lui Mitică și a fost adoptată în totală necunoștință de cauză de Parlament. Cu totul altfel ar fi stat lucrurile dacă am fi fost reprezentați, dacă ne-am fi folosit toate pârghiile de presiune, dacă am fi acționat uniți", a spus, în trecut, George Simion.
Fostul preşedinte al Ligii Profesioniste de Fotbal nu se opune modificării gândite de Simion.
"Foarte bine, îmi plac ăştia naţionalişti. Să schimbe şi legile pe care le-am făcut. Suntem pe drumul cel bun. S-o modifice, legile sunt făcute pentru a fi modificate. Nu ştiu dacă vor reuşi. Să mai vină şi alţii, cică sunt oameni deştepţi, isteţi", a spus Dragomir, pentru AntenaSport.
- George Simion este liderul AUR
- A obţinut rezultate notabile la alegerile parlamentare
- Cupa Mondială Echipe Mixte 2025 e live în AntenaPLAY (30 noiembrie - 7 decembrie)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Campioana surpriză din Europa? Nou-promovata care și-a demis antrenorul pentru că nu punea muzică în autocar
- Cristi Chivu, laude la adresa rivalului, înaintea derby-ului cu Milan: „Știe să fie pragmatic”
- Robert Lewandowski a intrat în istoria Barcelonei! Polonezul a marcat primul gol pe noul Camp Nou. Messi nu a fost uitat de fani
- Pierdere mare pentru Rapid înainte de CFR Cluj. Un titular s-a accidentat
- UTA – U Cluj 0-2. “Șepcile roșii”, victorie la Arad. Primul meci fără gol primit de la venirea lui Bergodi
































