Veștile negre au fost transmise de jurnaliștii de la RAC1. Aceștia au dezvăluit că, până săptămâna viitoare, e nevoie de o tăiere a bugetului salariilor cu 190 de milioane de euro! Negocierile între avocații clubului și jucători au început deja.
Barcelona riscă falimentul dacă nu reduce cheltuielile
Situația estedramatică. Dacă fotbaliștii nu acceptă, până pe 5 noiembrie, o tăiere cu 30% a salariilor, Barcelona ar putea intra în faliment chiar în ianuarie!
"Principala noastră preocupare este de ordin economic. Pandemia afectează Barcelona. Clubul depinde de turism, iar în această perioadă acesta nu mai există. Trebuie să luăm măsuri pentru a remedia problemele care ne afectează", a declarat președintele interimar al Barcelonei, Carles Tusquets, citat de Marca.
Chiar căpitanul grupării blaugrana, Lionel Messi, îi pune în dificultate pe oficialii clubului. Starul Barcelonei nu a semnat o nouă înțelegere și ar trebui să primească un bonus uriaș la finalul contractului. Bugetul nu permite o astfel de plată.
Numai patru jucători au acceptat, în această săptămână, reducerea salariilor. Este vorba de Ter Stegen, Pique, De Jong și Lenglet. Aceștia au parafat deja noua înțelegere.
- Vicecampioana Spaniei riscă să intre în faliment în luna ianuarie
- Conducătorii clubului cer ajutorul jucătorilor
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Lionel Messi a rămas fără antrenor! Javier Mascherano şi-a dat demisia de la Inter Miami
- „Va fi printre cei mai buni din lume”. Ce jucător a lăudat Vincent Kompany, înaintea returului Bayern – Real Madrid
- Radu Drăgușin, pe o listă dezastruoasă la Tottenham. Englezii, verdict crunt: „Orice fan poate vedea clar asta”
- Tractor – Shabab Al-Ahli 0-3! Al Ittihad – Al Wahda (21:00). Spectacol în Liga Campionilor Asiei
- Florin Prunea a numit principala favorită la titlu, după etapa a patra a play-off-ului: „Au o poftă de joc extraordinară”

































