Închide meniul

Ce s-a întâmplat la gala Balonului de Aur exact înainte ca George Weah să anunţe câştigătorul. Momente incredibile

Dan Roșu Publicat: 29 octombrie 2024, 8:22

Comentarii
Ce s-a întâmplat la gala Balonului de Aur exact înainte ca George Weah să anunţe câştigătorul. Momente incredibile

Rodri primeşte Balonul de Aur de la George Weah - Profimedia Images

La gala Balonului de Aur a avut loc un moment mai rar întâlnit, exact înainte ca George Weah să anunţe numele câştigătorului din acest an, starul lui Manchester City şi al Spaniei, Rodri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În contextul în care Real Madrid a ales să boicoteze gala, după ce Florentino Perez a aflat că nu Vinicius Junior este câştigătorul, în sală a existat o oarecare tensiune chiar şi înaintea momentului cel mai important al serii.

Ce s-a întâmplat la gala Balonului de Aur exact înainte ca George Weah să anunţe câştigătorul

Atunci când fostul mare atacant liberian a deschis plicul şi se pregătea să anunţe marele învingător, din sală s-au auzit mai multe persoane care au strigat numele lui Vinicius Junior. Moderatorii au intervenit şi au cerut “să păstreze suspansul şi să-l asculte pe George Weah”.

Fostul Balon de Aur din 1995 şi-a continuat prezentarea şi l-a anunţat pe Rodri ca fiind vedeta serii, moment în care toţi oamenii din sală s-au ridicat pentru a-l aplauda pe cel venit în cârje pentru a-şi ridica premiul.

Intră aici pentru a venea momentul!

Prima reacţie a lui Rodri după ce a câştigat Balonul de Aur

Rodri este câştigătorul Balonului de Aur din acest an. Gala Balonul de Aur 2024 nu a fost lipsită de scandal. Real Madrid a decis să boicoteze evenimentul după ce a aflat că Vinicius nu a câştigat trofeul.

Reclamă
Reclamă

“O seară magică pentru mine. Mulțumesc! În primul rând aș vrea să vă mulțumesc tuturor. Este un premiu special nu doar pentru mine, ci și pentru familia mea”, a declarat Rodri, în prima reacţie de după ce a primit trofeul Balonul de Aur 2024.

„Sunt un tip normal. Încerc să fiu cât mai bun în profesia mea. Încerc să fiu un lider. Sunt un tip foarte calm până mă enervez.

(n.r: despre accidentare) Mă simt mai bine. Acesta este riscul în fotbal. Partea plăcută este că voi sta mai mult timp alături de familie. Încerc să fiu pozitiv, voi încerca să revin cât mai repede.

Reclamă

Voi sărbători alături de oamenii pe care îi iubesc. Da, am de gând să dorm cu Balonul de Aur, asta e sigur. Sunt fericit pentru mine şi ţara mea”, a mai spus Rodri, după ce a primit trofeul.

Rodri a devenit primul jucător spaniol care a câștigat Balonul de Aur după 64 de ani! Starul de la Manchester City a încheiat așteptarea pentru fanii iberici.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:08 4 dec.
Adrian Mihalcea, afectat deși a învins în premieră FCSB: „M-a dat peste cap”
0:02 4 dec.
Elias Charalambous a făcut praf arbitrajul, după 0-3 cu UTA: „Poate dacă îi rupea dinții se dădea fault”
0:00 4 dec.
“3 puncte” Gigi Becali nu s-a dezminţit înainte de derby-ul cu Dinamo! Patronul FCSB a luat o decizie radicală
23:50
Inter – Venezia 5-1. Echipa lui Chivu şi-a “zdrobit” adversara şi s-a calificat în sferturile Cupei Italiei
23:44
Căpitanul de la Arad al FCSB-ului, concluzii după eșecul dureros cu UTA: „Trebuie să punem capul în pământ”
23:38
Uluitor! Ce putea să facă jucătoarea lăsată acasă de Ovidiu Mihăilă, în timp ce România juca “finala” cu Ungaria
1 FotoAroganţa celui mai bogat român. Şi-a luat avion privat ca să aterizeze cu el în propria curte 2 Plecare importantă din staff-ul Universităţii Craiova. A semnat în prima Ligă din Porugalia 3 FCSB pregăteşte al doilea transfer al iernii. Fotbalist crescut de Arsenal, negocieri avansate cu Gigi Becali 4 De ce nu a mers Ion Țiriac la înmormântarea bunului său prieten. Ilie Năstase a fost “mandatat” să-i ţină locul 5 Gigi Becali l-a distrus după UTA – FCSB 3-0: „S-a cerut afară, a alergat mult săracu’”. Pe cine a remarcat 6 “N-am idee cum n-a câștigat Balonul de Aur”. Diego Simeone, “vrăjit” de un star al Barcelonei în derby
Citește și