Ovidiu Popescu, Andrei Miron, Iulian Cristea, Valentin Crețu, Andrei Pandele și Alexandru Pantea au fost depistați cu coronavirus în această săptămână. Vestea nu are motive să îi îngrijoreze, asigură Alexandru Rafila.
Jucătorii de la FCSB care au fost testați pozitiv pot reveni la antrenamente
"Ei au rămas pozitivi, cu siguranță e vorba de persoane care elimină mai mult timp virusul sau fragmente din virus sau celule care fusesera infectate cu virus și nu are niciun fel de relevanță din punct de vedere epidemiologic cu astfel de situații.
A fost un test negativ după care au fost eliminate, să spunem, niște celule care fuseseră distruse. Nu are relevanță, nu înseamnă că mai infectează pe alții sau au vreo problemă legată de reinserția în activitatea normală. Ei (n.r. jucatorii de la FCSB) nu mai trebuie să stea în izolare. Dacă ei sunt vindecați după boală, nu.
Nu mai ai niciun fel de simptomatologie din punct de vedere al investigațiilor radiologice sau paraclinice. Asta înseamna că s-au vindecat și așa se consideră și de către centrul de control al bolilor și de către OMS, ca după o perioadă de 14 zile în care devii asimptomatic, pot să își reia în mod normal activitățile, indiferent de cum este rezultatul testului care se face", a declarat pentru Sportro Alexandru Rafila, reprezentatul României la OMS.
În condițiile date, Toni Petrea se poate baza pe cei șase jucători la meciul cu Academica Clinceni, de etapa viitoare.
- Șase fotbaliști de la FCSB, testați pozitiv cu Covid-19
- Anunțul făcut de Alexandru Rafilă
- Toni Petrea nu mai are motive de îngrijorare
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Cristiano Ronaldo, maestru de ceremonii după ce a câștigat titlul cu Al-Nassr! Portughezul a făcut spectacol cu fanii
- Anunţul făcut de Gigi Becali în privinţa lui Marius Baciu: “Aşa a fost şi la Edi Iordănescu”
- Cristiano Ronaldo, în lacrimi la meciul care l-a făcut campion în Arabia Saudită! Imagini emoţionante cu superstarul
- Ce a apărut pe contul lui Ronaldo după ce superstarul portughez a câştigat primul titlu în Arabia Saudită!
- Cristiano Ronaldo, campion în Arabia Saudită! Al-Nassr, primul titlu după o pauză de 7 ani





























