Deian Sorescu s-a declarat fără cuvinte la finalul partidei și a precizat că nu are o explicație pentru motivul eșecurilor repetate ale câinilor.
Deian Soresc: ”Cel mai rușinos meci de până acum!”
”Nu avem nicio explicație, nu ne-a ieșit absolut nimic din ce ne-a transmis Mister. Măcar de am fi avut jumătate din ambiția lui Mister, iar rezultatul era altul.
S-au adus mulți jucători cu calitate,se vede, dar nu reușim să câștigăm. Nu știu ce se întâmplă. Să zicem că este cel mai rușinos meci al nostru de până acum. Mister nu are nicio vină”, a declarat atacantul lui Dinamo la Digisport.
Dinamo, în cădere liberă de la venirea lui Contra
”Câinii” sunt pe locul 14, cu doar cinci puncte după opt etape. Sepsi, pe de altă parte, a avut un joc strălucit și deschis și ajunge la patru victorii la rând, record absolut al clubului covăsnean.
Jucătorii spanioli aduși cu salarii de zeci de mii de euro nu au strălucit nici în această seară în ce a fost, cel mai probabil, cel mai slab meci de la revenirea lui Contra pe banca tehnică.
De altfel, nici patronul Pablo Cortacero nu a fost mai vizibil decât jucătorii săi. Spaniolul a dispărut în ultimele două săptămâni și nimeni nu știe neaapărat unde se află, în ciuda mesajelor pe care le transmite referitoare la salarii.
- Sepsi - Dinamo 2-0
- Este a patra înfrângere la rând pentru echipa lui Contra
- PAOK - OFI Creta, finala Cupei Greciei, se vede LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 20:30)
- Al Ahli – Machida, finala Ligii Campionilor Asiei, e LIVE în AntenaPLAY (sâmbătă, 19:15)
- Corvinul se pregătește de Liga 1! Primul transfer rezolvat de gruparea antrenată de Florin Maxim
- “M-am simțit exclus, prost!” Se retrage Marica de la Farul Constanţa? Ce mesaj are pentru Gică Popescu
- Vestea pe care o așteptau toți fanii Interului! Decizia luată de Procuratură, în scandalul cu arbitraje
- Ședință de urgență la PAOK! Răzvan Lucescu, față în față cu Ivan Savvidis
- Statisticienii au dat verdictul! Cine este marea favorită la câștigarea UEFA Champions League

































