Închide meniul

CFR Cluj, campioană şi în amicale! Vicecampioana Croației, ultima “victimă” a echipei lui Dan Petrescu. Ardelenii, fără gol primit în Austria!

Dragoș Vasile Publicat: 25 iunie 2022, 22:10

CFR Cluj, campioană şi în amicale! Vicecampioana Croației, ultima victimă a echipei lui Dan Petrescu. Ardelenii, fără gol primit în Austria!

CFR Cluj - Hajduk Split 2-0 / Antena Sport

CFR Cluj este campioană şi în amicale. Hajduk Split, vicecampioana Croației, este ultima “victimă” a echipei lui Dan Petrescu în cantonamentul din Austria. Ardelenii au câştigat cu 2-0 ultimul meci şi au un golaveraj impresionant: 8-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CFR Cluj a mai câştigat cu Partizan Belgrad, vicecampioana Serbiei, scor 1-0, Koper, ocupanta locului 2 din Slovenia, scor 2-0, şi Napredak, locul 8 din Serbia, scor 3-0.

CFR Cluj, campioană şi în amicale

Echipa de start a CFR-ului pentru partida cu Hajduk Split: Bălgrădean – Manea, Burcă, Kolinger, Camora – Boateng, Cvek – Deac, Vito, Petrila – Debeljuh
Rezerve: Pânzariu, Gal, Hoban, Bălan, Sacko, Gîdea, Betancor, Itu

Confruntarea cu Hajduk Split a început cu o întârziere de 10 minute, după ce a avut loc o premiere. Tot în acest meci, arbitrul s-a accidentat.

Ciprian Deac a deschis scorul din penalty, în minutul 39. Cristian Manea a marcat şi el, din pasa aceluiași Deac, în minutul 41.

Reclamă
Reclamă

“Încheiem cantonementul din Austria cu 4 victorii fără gol primit!

Felicitări, băieți! Suntem mândri de voi!”, au transmis ardelenii pe Facebook.

EXCLUSIV | Dan Petrescu a avut o ofertă uriaşă, dar a rămas la CFR Cluj

Dan Petrescu a avut o ofertă uriaşă, dar a rămas la CFR Cluj. Anunţul a fost făcut de Bogdan Mara, care susţine că oficialii l-au convins pe antrenor să rămână la clubul care a câştigat ultimele cinci titluri din Liga 1.

Reclamă

După ziua în care CFR Cluj a câştigat campionatul, a apărut informaţia că Dan Petrescu a avut o ofertă cu un salariu uiaş de patru milioane de euro. Bursucul a decis însă să rămână la echipa din Gruia.

„Dan a avut o ofertă foarte mare în această vară, dar împreună cu patronul şi noi toţi am reuşit să-l convingem să rămână. Reprezentăm un club care vrea trofee an de an. În ultimii 5 ani, am demonstrat acest lucru şi trebuie să continuăm”, a spus Mara, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Acesta este al treilea mandat al lui Dan Petrescu la CFR Cluj, după perioadele iunie 2017 – februarie 2018 și martie 2019 – noiembrie 2020. Pe lângă cele 4 titluri, ”Bursucul” a ajuns în două rânduri în grupele Europa League.

6 transferuri făcute de CFR Cluj

Christopher Braun, Karlo Brucic, Karlo Muhar, Vito Hammershoy-Mistrati, Denis Kolinger şi Jefte Betancor sunt transferurile făcute de CFR Cluj în această vară.

„Am făcut lucruri bune în această vară, am reuşit să reziliem sau să dăm mulţi jucători care erau în afara listei sau nu erau în planurile principale. Avem 6 jucători noi acum şi e nevoie de puţin timp să se integreze în angrenaj, să cunoască filosofia lui Dan Petrescu, a grupului, a echipei.

În mare măsură, suntem aproape închişi, probabil 1-2 jucători sigur vor mai veni, vor mai pleca. Suntem multumiţi de toţi jucătorii pe care i-am adus”, a mai spus Mara.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:43

EXCLUSIVDenis Alibec sună adunarea înaintea meciului cu Austria! Obiectivul tricolorilor : “Vom da totul”

23:33

Vasile Miriuţă a găsit vinovaţii pentru retrogradarea echipei sale! Şi-a anunţat plecarea: “E greşeala lor”

23:30

Ianis Zicu nu şi-a putut stăpâni lacrimile după ce Metaloglobus a promovat: “Niciodată nu m-am bucurat aşa”

23:20

Mihai Bordeianu a izbucnit lacrimi! Fostul campion al României s-ar putea retrage: “Să ne uităm în oglindă”

22:48

Metaloglobus – Poli Iași 1-0. Echipa lui Ianis Zicu a promovat în Liga 1. Dezastru pentru moldoveni

22:15

Max Verstappen riscă să fie suspendat după ciocnirea cu George Russell, din Marele Premiu al Spaniei

1 FotoLuis Enrique, omagiu emoţionant pentru fiica lui decedată după ce a câştigat Liga Campionilor cu PSG! 2 FotoReacţia iubitei lui Istvan Kovacs după ce arbitrul român a condus de la centru finala Ligii Campionilor! 3 Charles Leclerc, replică pentru Max Verstappen! Olandezul a vrut penalizarea pilotului de la Ferrari 4 Mesajul FRF pentru Istvan Kovacs! Au reacţionat imediat după finala PSG-Inter+Gestul arbitrului din finalul meciului 5 Genoa a anunţat transferul oficial al lui Nicolae Stanciu. Mesaj superb în limba română 6 Nota pe care a primit-o Istvan Kovacs în L`Equipe! 10 pentru Doue şi Luis Enrique, după PSG – Inter 5-0
Citește și