Închide meniul

CFR Cluj – Floriana, în primul tur al preliminariilor Champions League. Campionii lui Dan Petrescu se luptă, în Malta, pentru calificare!

Iulian Focșăneanu Publicat: 9 august 2020, 5:55

Comentarii
CFR Cluj – Floriana, în primul tur al preliminariilor Champions League. Campionii lui Dan Petrescu se luptă, în Malta, pentru calificare!

CFR Cluj a câştigat, pentru a 3-a oară la rând, Liga 1

UPDATE 13:15 CFR Cluj şi-a aflat adversara din primul tur preliminar. Trupa lui Dan Petrescu va întâlni o echipă din Malta. Este vorba de Floriana! Pentru că nu au fost primii extraşi din urnă, ardelenii vor juca în deplasare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ardelenii vor fi cap de serie în tragerea la sorţi care va începe la ora 13:00. Au totuşi motive să se teamă. Până în play-off-ul competiţiei stelelor, toate confruntările se vor juca într-o singură manşă. Prima echipă trasă din urnă va fi gazdă.

CFR Cluj visează la prezenţa în grupele Champions League

Gruparea din Gruia va debuta în noul sezon european pe 18 sau 19 august. O săptămână mai târziu se dispută turul secund, acolo unde apar şi echipele cu o istorie bogată. Dacă nu va avea probleme la start, CFR Cluj poate da din nou peste Celtic Glasgow. 

Sezonul trecut, campionii României au trecut de Astana, Maccabi Tel-Aviv şi Celtic. A fost eliminată de Slavia Praga după ce a pierdut ambele meciuri cu acelaşi scor, 0-1. Şi-a continuat traseul în Europa League, acolo unde s-a oprit în 16-imi.

Posibili adversari ai CFR-ului din primul tur preliminar al UEFA Champions League:

Reclamă
Reclamă
  • Fola Esch (Luxemburg)
  • Djurgårdens (Suedia)
  • Linfield Belfast (Irlanda de Nord)
  • Buducnost Podgorica (Muntenegru)
  • Flora Tallin (Estoania)
  • Dynamo Brest (Belarus)
  • Riga FC (Letonia)
  • Connah's Quay (Țara Galilor)
  • KI Klaksvik (Insulele Feroe)
  • Europa FC (Gibraltar)
  • NK Celje (Slovenia)
  • Ararat-Armenia (Armenia)
  • KuPS Kuopio (Finlanda)
  • KR Reykjavik (Islanda)
  • KF Tirana (Albania)
  • Sileks Kratovo (Macedonia de Nord)
  • Floriana (Malta)

Posibili adversari ai CFR-ului din turul 2 preliminar al UEFA Champions League:

  • Celtic (Scoția)
  • Dinamo Zagreb (Croația)
  • Astana (Kazahstan)
  • Ludogoreț (Bulgaria)
  • Young Boys Berna (Elveția)
  • Steaua Roșie Belgrad (Serbia)
  • Qarabag (Azerbaidjan)
  • Legia Varșovia (Polonia)
  • Maccabi Tel-Aviv (Israel)
  • Molde (Norvegia)
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care este cel mai în formă jucător al lui Dinamo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:13
Lovitura teribilă primită de Cristi Chivu şi Inter
0:59
Se cunosc semifinalele turneului masculin de hochei la Jocurile Olimpice! 3 din 4 sferturi au fost decise în prelungiri
0:21
“De ce?” Cristi Chivu, luat la întrebări de italieni după Bodo/Glimt – Inter 3-1: “Nu e prima dată”. Ce notă a primit
23:55 18 feb.
Bodo/Glimt – Inter 3-1. Cristi Chivu, emoții mari pentru calificarea în optimile Champions League. Toate rezultatele serii
23:25 18 feb.
Gianni Infantino, despre meciurile de la World Cup 2026: “Fiecare meci se va juca în condiţii de sold-out”
23:18 18 feb.
Mihai Stoica a reacţionat după suspendările primite de Cristiano Bergodi şi Andrei Cordea: “Am văzut rapoartele! Aia e problema”
1 Ce suspendare uriașă a primit Radu Petrescu, după gafa din Petrolul – FC Argeș 2-1. Decizia luată de CCA 2 N-a stat pe gânduri! Jucătorul care a fost dorit de Rapid şi Craiova, dar a semnat cu FCSB 3 Ce suspendări au primit Cristiano Bergodi și Andrei Cordea, după scandalul uriaș din CFR Cluj – U Cluj 4 FotoAntrenorul părăsit de Julia Sauter înainte de JO a răbufnit: “Portdrapel care nu ştie un cuvânt în română” 5 Foto“Plătesc ca să concurez pentru România!” Julia Sauter muncea la o firmă de catering. Cum le-a cerut ajutor românilor 6 Kyros Vassaras a rupt tăcerea! Verdictul despre greşeala comisă de Radu Petrescu în Petrolul – FC Argeş: “Indiferent de presiune”
Citește și