CFR Cluj – Gaz Metan 1-2. Campioana, primul eșec din campionat! Ardelenii au cerut două penalty-uri. Dan Petrescu a luat foc în tribună

Gal Dorin Publicat: 1 noiembrie 2020, 19:56

SportPictures / Flaviu Buboi / Sport Picture via Hepta

Damjan Djokovic a fost integralist la CFR Cluj în meciul cu Gaz Metan Mediaș

A fost o partidă extrem de controversată, în care ardelenii au avut un gol anulat pentru offside și au cerut două penalty-uri la două dueluri ale lui Alex Păun.

Dan Petrescu, încă suspendat și în tribună, și-a odihnit mai mulți titulari pentru meciul de foc din Europa League cu Roma, de pe Olimpico.

Totuși, el a fost forțat să îi arunce în luptă în repriza a doua pe Păun și pe Burcă după ce echipa sa a încasat primul gol. Pentru CFR urmează duelul cu Roma și deplasarea la FC Argeș.

Pentru Gaz Metan, este prima victorie din era Jorge Costa. Medieșenii au bătut ultima oară în Gruia în 2011, atunci când Costa era antrenorul CFR-ului.

”Gazul” obține trei puncte și le egalează pe Voluntari și Hermannstadt în clasamentul Ligii 1.

Min. 90+6: Final de meci în Gruia.

Min. 90+2: GOOOLLL CFR Cluj! Ciobotariu marchează după o lovitură liberă bătută de Deac.

Min, 90: Se anunță cinci minute de prelungire.

Min. 87: Lovitură de cap a lui Rondon, dar nici el nu reușește să înscrie.

Min. 83: Costache ratează o ocazie uriașă din unghi, după ce Buzbuchi ieșise în întâmpinare.

Min. 77: Campioana cere un nou penalty la un duel între Păun și Alceus, dar Găman nu acordă nimic.

Min. 68: Costache înscrie pentru CFR, dar arbitrul Găman anulează reușita pentru offside.

Min. 60: GOOOLLL Gaz Metan! Dumitru Cardoso înscrie cu un șut deviat și majorează avantajul medieșenilor.

Dan Petrescu a făcut două schimbări la pauză: Au ieșit Itu și Susic. Au intrat Păun și Burcă.

Min. 46: A început repriza a doua.

Min. 45+: E pauză în Gruia.

Min. 39: Djokovic îl testează pe Buzbuchi cu un șut periculos spre poartă.

Min. 27: GOOOLLL Gaz Metan! Deaconu deschide scorul după o succesiune foarte bună de pase a oaspeților.

Min. 13: Ocazie uriașă pentru Debeljuh care ratează din fața porții.

Update 21:00. A început meciul.

LIVE SCORE | CFR Cluj – Gaz Metan

Echipele de start:

CFR Cluj: Sandomierski – Susic, Manea, Ciobotariu, Latovlevici – Itu, Luis Aurelio, Djokovic – Deac, Debeljuh, Pereira

Gaz Metan Mediaș: Buzbuchi – Romeo, Larie, Matias, Velisar – Alceus, Santos da Silva – Ciocan, Deaconu, Oliveira – Cardoso

Vinicius este accidentat și i se alătură ghinionistului Cestor pe lista absenților. Chipciu și Vojtus sunt infectați cu COVID-19 și vor lipsi și ei, astfel că Omrani ar putea începe titular.

Gaz Metan are doar un punct câștigat după înstrăinarea lui Dușan Uhrin și aducerea lui Jorge Costa. Medieșenii au câștigat o singură dată în istorie pe terenul lui CFR și nu au reușit să marcheze în sezonul trecut în patru întâlniri contra ardelenilor.

Echipa lui Jorge Costa are șase meciuri consecutive cu gol primit.

22:00 LIVE VIDEOLeicester – Southampton 0-0. Liderul din Championship vrea să se distanţeze în fruntea clasamentului 21:59 Dinamo Bucureşti – Skjern Handbold 28-27, în turul sferturilor European League 21:51 Dinamo şi FCU Craiova, ultimele clasate în Liga 1! Cum arată clasamentul în play-out cu 3 etape înainte de final 21:16 „Sper să le stricăm sărbătoarea” Anunţul lui Laszlo Dioszegi înainte de Sepsi – FCSB! 21:08 Dan Petrescu nu va aştepta finalul sezonului! Când va reveni pe banca lui CFR Cluj 21:00 LIVE VIDEOAl Hilal – Al Ain se joacă ACUM, AntenaPLAY! Se stabileşte prima finalistă din Liga Campionilor Asiei 20:45 Romario Benzar, scos cu ambulanţa de pe teren în Botoşani – Dinamo! Fault teribil comis de Hakim Abdallah 20:40 FC Botoşani – Dinamo 2-1. Dezastru pentru „câini”, care au primit un alt gol în prelungiri! „Roş-albii”, pe loc de retrogradare! 20:30 Mark Williams – Si Jiahui 9-10. Galezul, out de la Campionatul Mondial de snooker. Chinezul, evoluţie perfectă în decisiv 20:28 Scene uluitoare la meciul Botoşani – Dinamo! Motivul incredibil pentru care Bogdan Andone a fost eliminat! Scandal şi în tribune Vezi toate știrile