CFR e lider, dar Petrescu nu e liniștit! Reacție surprinzătoare la adresa lui Deac: ”Nu sunt mulțumit de el!”

Silviu Corneanu Publicat: 22 octombrie 2020, 19:25

SportPictures / FLAVIU BUBOI / Sport Pictures via Hepta

Dan Petrescu este antrenorul celor de la CFR

Tehnicianul celor de la CFR a dezvăluit ce le-a transmis elevilor săi la pauzăa jocului. Petrescu o vede pe Roma drept principala favorită la calificare și a spus unde s-a decis partida.

Dan Petrescu: ”Fanii i-au împins în față”

Din fericire am obținut o primă victorie, chiar la primul meci ca antrenor cu o echipă din Bulgaria. E o victorie meritată, au și ei șansele lor și vor avea un cuvânt greu de spus în grupă.

Au o valoare foarte mare, ne-au surprins. Nu e ușor la Sofia. Fanii i-au împins în față. Nu e corect că ei au și noi nu avem. În repriza a doua, jucătorii noștrii s-au trezit din cauza fanilor.

Dan Petrescu: ”Nu-i cunosc pe cei de la Young Boys”

La pauză le-am zis că trebuie să fim mai buni toți, să facem presing sus. Cei din apărare au făcut un meci perfect, plus Ciprian, care ne-a ajutat enorm. E o victorie mare, credeți-mă. Asta fac de 20 de ani, muncesc. Dacă nu muncești, nu ai cum să faci performanță.

Cei de la Roma nu vor avea probleme. Pe Young Boys nu-i cunosc, nu i-am văzut niciodată. Noi o să ne bate pentru locul 2, cu celelalte două echipe”, a declarat Dan Petrescu la Digi Sport, la finalul jocului.

Petrescu nu a fost mulțumit de Deac

Nu mi-a plăcut așa, să zici că a fost cel mai bun de pe teren, el poate mai mult, dar are execuții. Execuțiile lui ne-au adus această victorie.

În prima repriză nici el, nici Camora nu au fost bine, din cauza rezultatelor de la națională”, a mai spus Petrescu

• Ce spune Petrescu despre meci
  • Ce le-a transmis la pauza jocului
  • CSKA Sofia - CFR Cluj 0-2

18
23:57
PAOK – Club Brugge 0-2. Răzvan Lucescu a ratat calificarea în semifinalele Conference League! Dueluri „de foc” în semifinale
18
23:50
„Steaua fără nume!” Marcel Răducanu, verdict despre sezonul de vis făcut de FCSB! Mesaj direct pentru echipa lui Gigi Becali
18
23:45
„Nu vreau să creez tensiune!” Vlad Chiricheş, mesaj ferm pentru Edi Iordănescu: „Regret că am spus asta! M-am hazardat!”
18
23:38
„Să dea mai mult, la cât sunt plătiți!” Ioan Ovidiu Sabău și-a atacat jucătorii după Oțelul – U Cluj 2-1!
18
23:14
Scene uluitoare cu Emiliano Martinez în Lille – Aston Villa. La un pas să fie eliminat! A dansat ca în finala Cupei Mondiale
18
23:12
„Ne lipsește partea financiară! Avem cel mai mic buget!” Dorinel Munteanu, strigăt de ajutor după calificarea în finala Cupei
18
22:47
Dan Nistor s-a prăbuşit emoţional după înfrângerea cu Oţelul: „Frustrant şi dureros! Mulţi nu vom dormi la noapte!”
18
22:41
„E dureros!” Alex Chipciu și-a turnat cenușă în cap după ce și-a dat autogol în Oțelul – U Cluj! A vorbit și despre noul obiectiv
18
21:55
„Mulți patroni încearcă să îl imite” Ovidiu Burcă, laude la scenă deschisă pentru Gigi Becali! A spus și de ce are succes FCSB
18
21:43
Oţelul – Corvinul este finala Cupei României! Gălăţenii s-au calificat după un autogol marcat de Chipciu în minutul 90