Închide meniul

”Cineva trebuie să înceapă să gândească!” Jurgen Klopp și Pep Guardiola, atac dur asupra fotbalului englez

Gal Dorin Publicat: 9 noiembrie 2020, 11:48

Comentarii
”Cineva trebuie să înceapă să gândească!” Jurgen Klopp și Pep Guardiola, atac dur asupra fotbalului englez

Jurgen Klopp și Pep Guardiola cer schimbări în Premier League

Jurgen Klopp și Pep Guardiola au criticat în termeni duri Federația Britanică după meciul încheiat la egalitate, scor 1-1, între Liverpool și Manchester City. Jurgen Klopp a avut cuvinte extrem de dure despre programul infernal la care sunt supuse echipele care joacă și în Europa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Premier League trebuie să se schimbe, nu e posibil așa ceva. Toată lumea trebuie să se așeze la masă și să vorbească! Vreți fotbal bun, oferiți băieților mai multe ore de recuperare. 

”Nu cerem ziua următoare,nu cerem luni pentru că asta nu e posibil, dar nu ne puneți miercuri și sâmbătă la prânz. Cineva trebuie să înceapă să gândească!”, a tunat Jurgen Klopp.

Jurgen Klopp:”E distrugere totală!”

”Nicio echipă care joacă miercuri noaptea nu ar trebui să aibă meci în campionat la 12:30 sâmbăta, așa ceva nu se poate!

Să jucăm duminică, nu e problemă! Să jucăm sâmbătă, dar nu la 12:30, e o distrugere totală. Te trezești și joci fotbal cât timp ești într-o fază de recuperare”, a declarat Klopp conform celor de la BBC Sport.

Reclamă
Reclamă

Pep Guardiola: ”Toate țările folosesc cinci schimbări”

Pep Guardiola pe de altă parte, antrenorul celor de la City, a criticat dur scoaterea celor cinci schimbări într-un meci.

”Toate celelalte cluburi și țări folosesc cinci schimbări pentru că au înțeles că situația este extrem de diferită din perspectiva pandemiei. 

Vom lupta pentru a aduce înapoi această regulă”, a declarat Guardiola. Cluburile din Premier League au votat în luna august pentru reintroducerea meciurilor cu trei schimbări.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar trebui schimbaţi antrenorii la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:05
Rapid – Csikszereda LIVE TEXT (20:30). Liderul deschide etapa cu numărul 18 din Liga 1
15:41
Mircea Lucescu nu merge la tragerea la sorți a grupelor Cupei Mondiale. Motivul selecționerului
15:23
LIVE VIDEOAu început antrenamentele în Marele Premiu din Qatar! Titlul mondial se poate da duminică (18:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY)
15:03
Scenariul negru pentru FCSB lansat de Gigi Becali: “Dacă se întâmplă asta, e gata”
14:42
“Soarele va răsări curând peste echipa lui Cristi Chivu”. Un campion mondial are încredere totală în român
13:59
Marius Șumudică a răbufnit după ce l-a văzut pe Vali Crețu: “Dacă eram antrenor la FCSB, azi l-aș fi dat afară”
1 Nota primită de Dennis Man după ce PSV a umilit-o pe Liverpool pe Anfield 2 Gigi Becali le-a decis viitorul lui Elias Charalambous şi Mihai Pintilii, după ruşinea de la Belgrad 3 Decizia incredibilă luată de Mihai Rotaru după victoria uriaşă a Universităţii Craiova cu Mainz 4 Tensiuni imense la FCSB. Vali Crețu și-a făcut praf un coleg: “Dacă ăla doarme, ce să facem?” 5 Tun financiar reuşit de Rotaru! Suma pe care a câştigat-o Universitatea Craiova, până acum, în Conference League 6 Steaua Roșie – FCSB 1-0. A patra înfrângere a campioanei în 5 meciuri în grupă! Gazdele, victorie în 10 oameni
Citește și