Închide meniul

Ciprian Marica, victima unui act de rasism din partea propriului antrenor: "Șocul a fost destul de mare"

Antena Sport Publicat: 11 aprilie 2020, 6:13

Comentarii
Ciprian Marica, victima unui act de rasism din partea propriului antrenor: "Șocul a fost destul de mare"

Ciprian Marica a jucat la Stuttgart

Fostul internațional a povestit un episod șocant de pe vremea când juca la Stuttgart. În sezonul 2009-2010, înaintea meciului cu Poli Timișoara, din play-off-ul Champions League, Marica spune că a fost victima unui act de rasism al antrenorului său, Christian Gross

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Una dintre încercările grele a fost când a venit un antrenor, în Germania, și urma să jucăm cu Poli Timișoara. A venit și a zis că vom întâlni niște țigani, la fel ca Marica. M-a văzut că sunt șocat și a zis că că «lui îi plac țiganii». Șocul a fost destul de mare. De multe ori, e o doză de rasism și a fost un eveniment neplăcut pentru mine. La meci, antrenorul m-a băgat titular. Mă simțeam ciudat. Antrenorul era Christian Gross”, a povestit patronul lui Farul Constanța într-o transmisiune live cu vlogger-ul Selly.

Ciprian Marica, revoltat de testarea vaccinului anti-coronavirus în România: "Nu vreau ca poporul meu să fie de probă"

Cercetătorii din întreaga lume caută soluția prin care să oprească pandemia de coronavirus. Studii se fac și în țara noastră, iar un vaccin adus din Anglia va fi testat în România.

"Nu știu cât de multă nevoie avem de vaccin, deși văd că spre asta se merge. Auzind că în România se testează un vaccin, am fost revoltat. Nu vreau ca poporul meu să fie de probă, să fie folosit la test. Dacă îl făceam noi, eram de acord să-l testăm. Atât timp cât ne e trimis de țări care nu-l testează, mi se pare greșit", a spus Ciprian Marica pentru sursa citată.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:19
Alexandru Musi a spus tot despre accidentarea sa de la națională. Poate reveni în derby-ul cu FCSB?
11:00
Mirel Rădoi este istorie. Ce răspuns a dat Cârţu la întrebarea dacă Felipe Coelho a schimbat în bine Universitatea Craiova
10:56
Oltenii profită de cadoul făcut de Mihai Rotaru. Câte bilete gratuite s-au dat Universitatea Craiova – CFR
10:38
Farul – Dinamo și UTA – FCSB, cele mai importante meciuri ale zilei în Cupa României. Programul complet
10:16
Ghinion teribil și sezon încheiat pentru Florin Andone: “Te vei întoarce mai puternic ca niciodată!”
9:57
Vine Zeljko Kopic în locul lui Mircea Lucescu la naţionala României? Anunţul făcut de FRF
1 Roxana Moise a murit la 39 de ani 2 “Se întoarce!” Fotbalistul renegat de Gigi Becali revine la antrenamentele FCSB-ului 3 Lautaro Martinez a dat cărţile pe faţă despre relaţia cu Cristi Chivu: “Face asta prea mult” 4 Ireal! Numărul de bilete vândute pentru derby-ul FCSB – Dinamo 5 Anunţul lui Giovanni Becali despre transferul lui Valentin Mihăilă la Universitatea Craiova 6 Nebunie în Premier League! 9 goluri și un nou record stabilit de Erling Haaland
Citește și