Clipe de coşmar pentru Dries Mertens! Avionul în care era starul lui Napoli a ieşit de pe pistă. Cu greu s-a evitat o tragedie

Iulian Focșăneanu Publicat: 3 februarie 2021, 15:21

Comentarii
Clipe de coşmar pentru Dries Mertens! Avionul în care era starul lui Napoli a ieşit de pe pistă. Cu greu s-a evitat o tragedie

Avionul în care era Dries Mertens a ieşit de pe pistă

Potrivit jurnaliştilor de la Het Laatste Nieuws, incidentul a avut loc sâmbătă. Cu greu s-a evitat o tragedie. În avionul erau Mertens, piloţii aeronavei de mici dimensiuni şi câinele fotbalistului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Avionul în care era Dries Mertens s-a oprit în afara pistei

În momentul aterizării, în Belgia erau condiţii meteo dificile. Din cauza ploii, avionul nu a frânat corespunzător şi s-a oprit pe iarbă, în zona de siguranţă.

"Am fost chemaţi sâmbătă seara, la ora 9:20, să asigurăm asistenţă. Aeronava a fost readusă pe pistă cu ajutorul a două vehicule", au declarat un pompier care a intervenit, citat de gva.be.

Mertens este accidentat şi se tratează în ţara natală la fizioterapeutul Lieven Maesschalck. Acesta a fost şi motivul pentru care vârful lui Napoli s-a dus la Deune. Patru goluri a înscris belgianul în această ediţie din Serie A.

Reclamă
Reclamă

Dries Mertens este prieten cu Mihai Neşu

Dries Mertens a jucat alături de Mihai Neşu la Utrecht, între 2009 şi 2011. Cei doi au rămas buni prieteni, iar românul a fost ajutat financiar de starul lui Napoli după accidentarea horror suferită. De altfel, Neşu a şi fost vizitat de Mertens în urmă cu patru ani.

"Mi-am petrecut ultimele două zile cu un bun prieten şi a fost o experienţă minunată. Vreau să susţin Fundaţia Mihai Neşu şi voi da o mână de ajutor. Cei de acolo fac lucruri minunate pentru copii şi au nevoie de ajutorul meu şi al vostru. 

Reclamă

Simţiţi-vă liberi să daţi o mână de ajutor, chiar dacă suma este modică. Vă mulţumesc din inimă", a scris Mertens pe Facebook.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru meciul dintre Slovacia şi România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:42

EXCLUSIVSlovacul ce se luptă la titlu cu Chivu a spus cum a fost să întâlnească România după ce s-a întâmplat cu Lucescu

0:41

“Un plasture victorios pentru un baraj eșuat”. Slovacii au reacționat imediat după victoria cu România

0:34

Italia ratează o nouă Cupă Mondială! Bosnia dă lovitura la Zenica și se califică la World Cup 2026. Rezultatele serii

0:26

EXCLUSIVGică Popescu, descumpănit după eşecul României: “Echipă fără pretenții. Asta înseamnă lipsă de respect”

0:12

EXCLUSIVJerry Gane a pus eşecul pe şocul trăit cu Mircea Lucescu: “Nu au fost uşoare zilele acestea”

0:03

EXCLUSIV“Șocul cu Lucescu ne-a zdruncinat”. Bîrligea, descumpănit după Slovacia – România 2-0. Ce a spus de autogol

1 Prima plecare de la FCSB. Mirel Rădoi a decis să renunţe la jucătorul de naţională 2 EXCLUSIVFRF a anunţat oficial numirea unui nou selecţioner în locul lui Mircea Lucescu: “Sper să avem succes” 3 Rapid reuşeşte două “transferuri” de la CFR Cluj. Bilaşco nu vine singur în Giuleşti 4 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 5 VIDEOSlovacia – România 2-0. Un autogol și o gafă monumentală decid ultimul meci din mandatul lui Mircea Lucescu 6 EXCLUSIVDaniel Bîrligea, titular în Slovacia – România! Cum va arăta primul 11 al naţionalei
Citește și