Clipe dramatice trăite de un jucător din Bundesliga. "Am fost în comă indusă. Temperatura mea creștea cu un grad pe minut!"

Iulian Focșăneanu Publicat: 26 martie 2021, 8:02

Comentarii
Clipe dramatice trăite de un jucător din Bundesliga. "Am fost în comă indusă. Temperatura mea creștea cu un grad pe minut!"

Sebastian Bornauw a fost în comă

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Jucătorul care a împlinit 22 de ani în această săptămână a avut o reacție alergică la anestezicul folosit de cadrele medicale. A ajuns în comă și cu greu a izbutit să "dribleze" moartea.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sebastian Bornauw a fost la un pas de moarte

"Medicii au trebuit să mă bage în comă artificială timp de 24 de ore. Dacă s-ar fi întâmplat așa ceva în urmă cu 20 de ani, 90% aș fi murit. Doctorii mi-au spus că temperatura corpului meu creștea cu un grad pe minut. Dacă nu ar fi reacționat în decurs de câteva minute, aș fi explodat", a declarat fundașul pentru site-ul oficial al lui FC Koln, citat de ksta.de.

Transferat de la Anderlecht, în vara lui 2019, pentru 6 milioane de euro, Sebastian a jucat o lungă perioadă cu mari dureri de spate. S-a gândit de multe ori să își pună ghetele în cui.

"A fost un semn pentru mine să mă opresc. Mi-am spus că dacă nu pot nici măcar să dorm, atunci nu are sens să continui să joc fotbal", a povestit fotbalistul din Bundesliga.

Reclamă
Reclamă

Medicii au stabilit că am o tumoră osoasă benignă, pe coloană, care trebuie eliminată chirugical. Chiar dacă au fost mari probleme în timpul intervenției chirurgicale, Bornauw a dezvăluit că se simte excelent acum și așteaptă să revină pe teren.

"Este ca și cum m-am născut din nou. Nu mă uit la calendarul competițional, dar zi de zi îmi doresc să mă întorc cât mai repede. După cum mă știu, nu cred că va mai dura mult", a transmis Sebastian.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
5:33

VIDEOA fost show total la The Countdown Concert! Ce nebunie ne aşteaptă la Campionatul Mondial 2026

0:33

Mexic – Africa de Sud LIVE VIDEO (22:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Start pe Azteca la Campionatul Mondial

0:19

Azi începe Campionatul Mondial 2026, exclusiv în Universul Antena. Toate detaliile în timp real, programul complet, loturile

0:10

Ceremonia de Deschidere a Cupei Mondiale 2026 (20:30, Antena 1 şi AntenaPLAY). Shakira dă startul petrecerii în Mexico City

0:02

Radu Drăguşin ştie cine va câştiga Cupa Mondială! Alegere surprinzătoare în privinţa jucătorului ce va impresiona

0:01

FotoCele 16 stadioane pe care se vor disputa meciurile de la Campionatul Mondial

1 Primele întăriri pentru Nuno Campos la Dinamo! Jucătorul e aşteptat la reunire 2 „Cel mai valoros”. Gigi Becali a dat lovitura: noul jucător de la FCSB, așteptat să facă diferența 3 Răzvan Lucescu, negocieri avansate pentru a deveni înlocuitorul lui Roberto Mancini. Echipa care-l vrea pe bancă 4 FCSB, gata de noi mutări. Dezvăluirea momentului făcută de omul care se ocupă de transferuri 5 S-a aflat numele echipei care vrea să-l transfere pe Darius Olaru. Nu e din Olanda, cum a anunțat Gigi Becali 6 Lovitura momentului în Liga 1: jucătorul de la Cupa Mondială semnează cu o echipă de tradiţie!
Citește și