Închide meniul

Basarab Panduru, discurs genial despre jucătorul lăudat de Gigi Becali: “Acum o să stea în gheaţă! La meciul următor o să fie frizat, aranjat, pregătit!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 12 august 2022, 15:18

Basarab Panduru, discurs genial despre jucătorul lăudat de Gigi Becali: Acum o să stea în gheaţă! La meciul următor o să fie frizat, aranjat, pregătit!

MMA / Maria Studio via Hepta

Basarab Panduru, discurs genial despre jucătorul lăudat de Gigi Becali. Este vorba despre Bogdan Rusu, cel care i-a luat ochii patronului de la FCSB în partidele cu Dunajska Streda.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Basarab Panduru a rămas surprins de rapiditatea cu care s-a adaptat Bogdan Rusu, însă nu e convins că atacantul de 32 de ani adus de la Mioveni are ritmul necesar pentru a juca la nivelul celor de la FCSB.

Basarab Panduru, discurs genial despre jucătorul lăudat de Gigi Becali

”Vorbim deja de un jucător care vine de la Mioveni, am vorbit de el, care anul trecut a marcat 9 goluri, care acum 2 ani a jucat pe la Călăraşi, pe unde a mai jucat, în Liga 2, unde a marcat tot 9 goluri.

Adică aşteptările nu erau mari de la el. În seara asta (n.r. aseară), într-un fel sau altul impresionează faţă de ce ai tu la echipă. Adică nu-l vezi pe Mamut niciodată în viaţa lui să facă ce a făcut Bogdan Rusu, nu-l vezi pe Dumiter să facă ce a făcut Bogdan Rusu. La Ianis Stoica, să nu ne băgăm încă, pentru că este foarte tânăr şi acolo se pot schimba lucrurile.

El va juca la o săptămână. Acum o să stea în gheaţă vreo 4 zile ca să se refacă. La meciul următor o să fie aranjat, frizat, pregătit. Cred că-l bagă în gheaţă sănătos acum, pentru că n-a mai avut el ritmul ăsta niciodată. Adică el stătea pe acolo, făcea un sprint, făcea ce voia. Acum sunt alte lucruri. Dar uite că s-a descurcat”, a spus Basarab Panduru la orangesport.ro.

Reclamă
Reclamă

Bogdan Rusu, lăudat de Gigi Becali

„Sunt mulţumit de calificare. Mai trebuia să mai avem goluri. Mai trebuiau goluri. Am marcat şi ne-a fost de ajuns. Am jucat foarte bine, nu am riscat nimic. Numai bara din prima repriză. Rusu m-a impresionat cel mai tare şi atât. Şi Dawa care e „pe aici nu se trece!”. Asta e echipă slabă.

Dawa e un jucător talentat, a crescut în joc. Va creşte echipa. Jucătorii care vor intra vor avea relaţii de joc. A fost bine că nu am fost nevoiţi să îl băgăm pe Coman să riscăm cu el. Nu cunosc echipa, dar emoţii nu ar trebui să avem. E un joc de fotbal. Eu cred că trebuia să ne calificăm.”, a spus Gigi Becali la Pro Arena.

Bogdan Rusu, după laudele lui Gigi Becali: „Mă bucur că spune asta!”

Bogdan Rusu a avut o primă reacţie după laudele lui Gigi Becali. Atacantul de 32 de ani adus de la Mioveni a spus că se bucură că Becali l-a lăudat. Bogdan Rusu a promis în continuare să joace în aşa fel încât Gigi Becali să fie mulţumit de prestaţia sa.

Reclamă

„Mă bucur că domnul Becali are laude despre mine, sper să joc în continuare la fel de bine și să ajut echipa în continuare. Presupun că dacă ai calitate, totul vine de la sine. Nu se pune problema cine e căpitan și câți ani are, contează ce face și cum își trage echipa după el. Octavian este un jucător foarte bun și își face bine treaba. 

Cred că Steaua, că nu pot să-i spun FCSB, rămâne de top a României și se vede. Asta dovedește că suntem cea mai iubită echipă din țară, prezența celor 40.000 de spectatori”, „, a spus Bogdan Rusu după FCSB – Dunajska Streda 1-0.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

În ce competiție europeană se va califica FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:08 2 iul.

Trent Alexander Arnold, primul assist la Real Madrid. Pasă superbă la golul lui Gonzalo Garcia

23:46

Cea mai mare surpriză de până acum de la Wimbledon. Coco Gauff, campioana de la Roland Garros, OUT din primul tur

23:24

Real Madrid, în sferturile Campionatului Mondial al Cluburilor. Gonzalo Garcia a decis meciul cu Juventus

23:19

Fostul fundaş al lui Dinamo, prezentat oficial la echipa lui Mircea Rednic: “A fost râvnit de multe cluburi”

22:54

Sorana Cîrstea, anunţ despre retragerea din tenis după eliminarea din primul tur de la Wimbledon

22:31

Cristi Chivu şi-a băgat jucătorii în şedinţă, după declaraţiile explozive ale lui Lautaro Martinez. Tensiuni uriaşe la Inter

1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 FotoDinamo și-a prezentat echipamentul pentru sezonul viitor! Imagini cu noul tricou al „câinilor” 3 FCSB – Utrecht 3-1! Campioana, doar victorii în cantonamentul din Olanda! Politic, primul gol pentru roș-albaștri 4 “Să-şi ia adio de la fotbal”. Gigi Becali, mesaj dur după accidentarea lui Darius Olaru. Ce i-a transmis căpitanului de la FCSB 5 “Nu am văzut atâta nesimțire” Laszlo Dioszegi atac uluitor la adresa lui Roland Niczuly! Portarul, trimis la Liga 3 6 “Cutremur” la Inter! Lautaro Martinez a răbufnit: “Cine nu vrea să rămână poate pleca!”
Citește și