Închide meniul

Gigi Becali, atacat chiar de nepotul Lucian Becali, după Silkeborg – FCSB 5-0: “Nu poți să păcălești fotbalul la infinit”

Dan Roșu Publicat: 7 octombrie 2022, 9:33 / Actualizat: 7 octombrie 2022, 16:43

Comentarii
Gigi Becali, atacat chiar de nepotul Lucian Becali, după Silkeborg – FCSB 5-0: Nu poți să păcălești fotbalul la infinit

Gigi Becali, în timpul unui interviu / Hepta

Gigi Becali a fost atacat chiar de nepotul Lucian Becali, după după Silkeborg – FCSB 5-0. Chiar dacă nu i-a pronunţat numele, Lucian a criticat tactica patronului de a nu fi interesat de rezultatele din Conference League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB nu a tras niciun șut pe poartă în meciul cu Silkeborg, din Conference League. Vicecampioana României a fost umilită de formația din Danemarca, cu 5-0, după o prestație dezastruoasă. Echipa patronată de Gigi Becali a fost dominată clar de Silkeborg la aproape toate capitolele.

Gigi Becali, atacat chiar de nepotul Lucian Becali, după Silkeborg – FCSB 5-0

”Nu poți să păcălești fotbalul la infinit, cel puțin nu în Europa!”, a scris Lucian Becali pe contul de Facebook, după unul dintre cele mai ruşinoase rezultate din istoria clubului din Berceni.

FCSB a suferit una dintre cele mai rușinoase eșecuri din istorie și s-a „prăbușit” pe ultimul loc în grupa B din Conference League, cu un singur punct obținut.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali şi Nicolae Dică, făcuţi praf după dezastrul din Danemarca

Gigi Becali şi Nicolae Dică au fost făcuţi praf după dezastrul din Danemarca, Silkeborg – FCSB 5-0. Barasarab Panduru l-a acuzat pe patronul roş-albaştrilor că l-au interesat doar cele 7 milioane de euro garantate de prezenţa în grupele UEFA Conference League.

„E normal, rezultatul e mare la FCSB. Cine voiai să joace? Că a dat 1.7 milioane pe Miculescu e una, că ce joace e alta. Octavian Popescu a dat pasă în centru acolo, dar ce a jucat el? Era bandă, dar intra în bandă. Un 4-4-2 a fost cu ceva Suedia, facem 4-2-2-2.

E o seară complicată pentru FCSB, una în care vii din urmă cu şapte milioane luate, dar ai pierdut respectul.

Reclamă

Nu vor fi mulţi suporteri cu Anderlecht. 10.000? 15.000 mi se par mulţi. Respectul oamenilor l-ai pierdut în seara asta, că mai bine dai şapte milioane de euro din buzunar decât să pierzi respectul oamenilor. Pe moment l-ai pierdut, dar depinde de tine dacă îl recapeţi. Să nu-i tragi suta de lei la peluză. Au tras pe poartă? Nu, au fost nişte şuturi peste poartă, dar niciun şut pe poartă”, a spus Panduru, citat de orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va prinde FCSB Conference League la finalul sezonului?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:27
Pep Guardiola, gata să facă un transfer pe o sumă-record în fotbal. Pentru cine “sparge banca” Manchester City
13:52
Adrian Ilie, dorit de Gigi Becali la FCSB. Plan uriaş după ratarea play-off-ului: “O să vrea şi Rădoi”
13:46
Iuliu Mureșan, dialog de urgență cu Daniel Pancu după ultimele declarații ale antrenorului: “Tensiune mare”
13:09
Dinamo pregătește o nouă prelungire de contract. Andrei Nicolescu a făcut anunțul
12:47
“Au jucat ca să o ţină pe FCSB în afara play-off-ului”. Dănuţ Lupu, acuzaţii dure după Dinamo – FC Argeş 0-1: “Penibil”
12:46
“Inter e în propria ei ligă”. Chivu a primit complimentul suprem de la cel mai în vârstă antrenor din Serie A
1 Gigi Becali, decizie radicală după ce FCSB a ratat play-off-ul: “E ultima zi” 2 Gigi Becali le-a decis viitorul lui Charalambous și Pintilii după ce FCSB a ratat play-off-ul 3 BREAKING NEWSE oficial! FCSB, OUT din lupta pentru play-off după Dinamo – FC Argeș 0-1. Campioana va juca în play-out 4 Miza play-out-ului pentru FCSB! Cum mai poate ajunge campioana în Europa, după ce a ratat play-off-ul 5 Daniel Pancu anunță o decizie șocantă, după ce a calificat-o pe CFR în play-off: „Nu suntem compatibili. Ne putem despărți” 6 Gigi Becali, şedinţă de urgenţă la Palat după umilinţa FCSB-ului. Ce se întâmplă cu Mihai Stoica şi Mirel Rădoi
Citește și