Închide meniul

Continuă problemele la Real Madrid? Zidane, contestat direct de Isco. ”Dacă trebuie să mă bage, o face în minutul 80”.

Gal Dorin Publicat: 26 octombrie 2020, 8:54

Continuă problemele la Real Madrid? Zidane, contestat direct de Isco. ”Dacă trebuie să mă bage, o face în minutul 80”.

Isco, înainte de un meci al lui Real Madrid

Înainte de startul meciului câștigat de madrileni, mai multe dintre rezervele lui Zidane au fost filmate discutând pe banca de rezerve. Isco s-a evidențiat ca fiind un critic direct al deciziilor antrenorului echipei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Isco: ”Dacă mă bagă în teren, o face în minutul 80!”

Mijlocașul spaniol a fost văzut de o televiziune spaniolă în timp ce vorbea cu Luka Modric, Jovic, Militao și Marcelo: ”Dacă trebuie să mă schimbe, mă schimbă în minutul 50 sau 60 al jocului. Uneori la pauză. Dacă trebuie să mă bage în teren, mă bagă în minutul 80”, ar fi fost cuvintele lui Isco, raportează spaniolii de la As.

Marcelo a început să râdă auzind vorbele colegului său, în timp ce Modric doar a zâmbit. Din filmare, se pare că Jovic nu ar fi participat la conversatie, iar Lucas Vazquez și Militao doar ascultau ceea ce se vorbea.

Isco, problemele în a prinde echipa la Real Madrid

Real Madrid a jucat șapte jocuri oficiale până acum în acest sezon. Isco a fost convocat doar la șase dintre acestea și a jucat în patru dintre ele. Este adevărat că, în primul joc al sezonului, a fost indisponibil din cauza unei accidentări.

A fost titular în două meciuri, cu Cadiz și cu Valladolid. În înfrângerea cu Cadiz, a fost schimbat la pauză, iar în meciul cu Valladolid a ieșit în minutul 57.

Reclamă
Reclamă

În cele două jocuri în care a venit de pe bancă, el a intrat în minutele 89 și 46.

Mai mult, Isco nu a jucat deloc în El Clasico.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
12:22

Neluţu Varga a câştigat duelul cu Gigi Becali! Karlo Muhar se va întoarce la CFR Cluj

11:47

Manchester City l-a găsit pe înlocuitorul lui De Bruyne! 70 de milioane de euro pentru AC Milan

11:30

Carlo Ancelotti a readus speranţa la naţionala Braziliei: “Şi-a demonstrat inteligenţa”

10:59

Carlos Alcaraz a făcut publicul să râdă după ce a defilat în sferturi la Roland Garros: “Scuze pentru asta”

10:37

New York Knicks a rămas fără antrenor! Tom Thibodeau a fost concediat

10:11

Ştefan Baiaram va rata EURO 2025! Jucătorul Craiovei a părăsit cantonamentul naţionalei U21

1 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 2 Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului 3 Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală” 4 Alexandru Musi s-a înţeles cu Dinamo. Dennis Politic, tot mai aproape de transferul la FCSB 5 Gigi Becali a reacționat după ce a auzit că Dan Șucu ar vrea un jucător de la FCSB 6 Karlo Muhar i-a dat răspunsul lui Gigi Becali în privinţa transferului la FCSB!
Citește și