Cosmin Olăroiu este pe cai mari în China după ce echipa sa, Jiangsu Suning, a reușit calificarea în semifinalele Superligii chineze după o victorie cu 1-0 în fața celor de la Chongqinq Lifan.
După o remiză 1-1 în tur, băieții pregătiți de Olăroiu s-au calificat în careul de ași al competiției printr-un gol înscris de croatul Ivan Santini în minutul opt. Santini a fost servit de Eder, fostul jucător al celor de la Inter.
Cosmin Olăroiu, aproape de un trofeu în China
Semifinalele se vor disputa tot în dublă manșă, iar Jiangsu Suning va trebui să dea piept cu formația Shanghai SIPG, echipă cu jucători precum Hulk, Oscar și Marko Arnautovic.
Cosmin Olăroiu are nevoie de o victorie pentru a repara performanțele din sezoanele trecute, atunci când a încheiat campionatul pe locurile cinci și patru.
Cealaltă jumătate de tablou este disputată între formațiile Beijing Guoan și Guangzhou Evergrande.
- Cosmin Olăroiu o pregătește pe Jiangsu Suning
- Formația chineză s-a calificat în semifinalele Cupei
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Porto – Tondela 2-0. „Dragonii” s-au distanțat la 7 puncte în fruntea clasamentului
- Gâlcă pune presiune pe jucători după meciul cu Craiova: “Nu o să intre decât cei care pot să alerge”
- Nicușor Bancu nu s-a mai ascuns după Craiova – Rapid 1-0: „Vrem ca în acest an să câștigăm titlul”
- Sărbătoare în Bănie: Vladimir Screciu, „șef de galerie” după Univ. Craiova – Rapid 1-0
- Problema de care Filipe Coelho s-a lovit după meciul cu Rapid: “Este treaba clubului”

































