Închide meniul

Covid-19 nu s-a speriat de Zlatan şi a lovit-o din nou pe AC Milan! Antrenorul lui Ciprian Tătăruşanu, testat pozitiv

Iulian Focșăneanu Publicat: 14 noiembrie 2020, 10:36

Comentarii
Covid-19 nu s-a speriat de Zlatan şi a lovit-o din nou pe AC Milan! Antrenorul lui Ciprian Tătăruşanu, testat pozitiv

Stefano Pioli a primit un rezultat pozitiv la o testare rapidă

Vestea nu le pică deloc bine conducătorilor clubului şi fanilor. Pentru gruparea de pe San Siro urmează două săptămâni cu meciuri extrem de importante. În campionat au programate meciurile cu Napoli şi Fiorentina, iar în Europa League au deplasare pe terenul lui Lille.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Stefano Pioli, testat pozitiv cu coronavirus

"AC Milan anunţă că Stefano Pioli a fost testat pozitiv în urma unui test rapid efectuat în această dimineaţă. Autorităţile medicale au fost informate deja. Antrenorul nostru nu prezintă simptome şi a intrat în carantină la domiciliu. Toate celelalte teste efectuate asupra echipei şi staff-ului au fost negative.

Prin urmare, şedinţa de pregătire a fost anulată. Antrenamentele de dinaintea meciului cu Napoli se vor relua luni, după ce se vor face toate verificările în ceea ce priveşte respectarea protocolului", anunţă AC Milan într-un comunicat.

Zlatan Ibrahimovic tocmai a câştigat lupta cu boala

Starul rossonerilor, Zlatan Ibrahimovic, a reuşit să învingă Covid-19 şi a făcut show pe conturile de socializare. I-a îndemnat pe fani să poarte masca de protecţie.

Reclamă
Reclamă

Virusul m-a provocat și am câștigat. Tu nu ești Zlatan, nu provoca virusul! Folosește-ți capul și respectă regulile. Mască și distanțare socială, întotdeauna. Vom câștiga!”, a fost mesajul trimis de superstarul suedez pe Instagram.

Ibra este unul dintre cei mai în formă jucători din Europa. Opt goluri a marcat în cele cinci apariţii din campionatul Italiei.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Universitatea Craiova să ia titlul în acest sezon fără Mirel Rădoi?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:46
“Cât de greu este să lucrezi cu Mihai Stoica?” Oficialul FCSB, răspuns categoric: “La crize fac urât”
13:30
Cristi Borcea, susţinere totală pentru Mircea Lucescu înaintea meciului cu Bosnia: “Nu avem antrenor mai bun ca el”
13:02
Cipru – Austria LIVE TEXT (19:00). Meci de importanţă maximă pentru România
12:53
EXCLUSIVSfatul lui Miodrag Belodedici, înainte de Bosnia – România. Mesaj direct pentru tricolorii lui Mircea Lucescu
12:34
Cine i-a vizitat pe “tricolori” înaintea partidei “de foc” cu Bosnia din preliminariile World Cup
11:57
Dan Petrescu, mesaj categoric înainte de Bosnia – România: “Mă aştept la o victorie”. Pe ce jucători mizează
1 Franța lui Kylian Mbappe a ajutat România. De ce sunt siguri 100% “tricolorii” lui Mircea Lucescu 2 Posibilele adversare ale României de la barajul pentru World Cup 2026, după ultimele rezultate din preliminarii 3 Gigantul care vrea să cumpere Farul Constanţa. Giovanni Becali a dezvăluit: Gică Hagi vinde echipa! 4 Reacţia italienilor după ce Adi Mutu l-a făcut praf pe Walter Zenga, care l-a criticat pe Chivu 5 România U20 – spulberată de Germania, scor 6-0 6 Ce i-a spus Cristiano Ronaldo selecţionerului Irlandei după ce a văzut direct cartonaşul roşu pentru un gest golănesc
Citește și