Craiova a pierdut al treilea meci la rând şi a rămas la 8 puncte în spatele liderului CFR Cluj, cu trei etape rămase de jucat din play-off. Marinos Ouzounidis şi-a lăudat însă jucătorii.
"Nu am meritat să pierdem. Am ratat multe ocazii, dar ăsta este fotbalul. Chiar şi în nouă jucători, noi am ratat, iar pe contraatac am luat golul trei. Sunt foarte mândru de jucătorii mei. Au dat totul, nu a fost ca la meciurile trecute. Am fost mult mai buni", a spus Marinos Ouzounidis, după Craiova – Botoşani 2-3, meci în care echipa sa a avut şi doi jucători eliminaţi.
Craiova – Botoşani 2-3 | Marinos Ouzounidis vrea Cupa, dar se plânge: "Trebuie să găsim jucători!"
Antrenorul Craiovei nu a fost deranjat de acuzaţiile făcute la adresa oaspeţilor, despre o posibilă alianţă cu FCSB. "Felul în care au jucat şi au luptat e ok pentru mine", s-a rezumat să declare Ouzounidis.
Tehnicianul grec a refuzat să discute despre o posibilă demitere a sa şi a fost surprins de întrebare. La fel ca jucătorii săi, a spus că principalul obiectiv a devenit câştigarea Cupei. Are însă o problemă de efectiv.
"Avem meciuri în campionat, dar şi în Cupă. Problema e că nu avem jucători. Nu avem jucători pe anumite poziţii. Bancu, Vătăjelu (n.r. vor fi suspendaţi), Vlădoiu e accidentat. Acum avem probleme şi în apărare! Desigur, Cupa e obiectivul acum, dar trebuie să găsim jucători", a mai spus Ouzounidis la Digi Sport. Craiova joacă peste trei zile, în deplasare, cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu, în returul semifinalelor Cupei României. În prima manşă, Craiova s-a impus cu 3-0.
- Cupa României, obiectivul lui Ouzounidis
- Antrenorul grec, îngrijorat de absenţele din lotul Craiovei
- Cele mai tari momente de la Campionatul Mondial sunt în AntenaPLAY
- Marele Premiu al Ungariei se vede în Universul Antena în weekend-ul 24-26 iulie
- Dennis Politic nu ştia nici el de cât timp nu a mai marcat! Un coleg de la FCSB a presimţit că el va înscrie: „Aşa este”
- VIDEO | Ce a făcut galeria FCSB-ului după victoria cu Csikszereda
- Anderson Ceara a răbufnit la adresa lui Mihai Stoica: „A spus că nu am ligament, niște tâmpenii. Nu mă respectă”
- Gigi Becali a anunţat un nou transfer la FCSB: „100%”! Ce a spus despre Denis Drăguş
- Marius Baciu, anunţ decisiv despre Ștefan Târnovanu: „Imediat se vede greșeala”

































