Gigi Becali a vorbit despre negocierile cu Zdenek Ondrasek şi a declarat că aşteaptă răspunsul final în această seară. Durata contractului a fost singura problemă, potrivit şefului FCSB.
Ce a spus Gigi Becali despre negocierile cu Zdenek Ondrasek
”Da, am negociat azi cu el! El a cerut un contract valabil doi ani, eu i-am spus că-i ofer doar pe un an. Dacă nu va fi de acord, aia e. Dar nu cred. Voi avea răspunsul lui final în seara asta, dar eu cred că ne-am înțeles.
Dacă va juca 70% din meciurile viitorului sezon, atunci automat contractul i se va prelungi cu încă un an. Eu nu mai aduc jucători care doar să ia bani și atât. Vrei la FCSB, trebuie să muncești și să demonstrezi că ai valoare”, a spus Gigi Becali pentru digisport.ro.
Cine e Zdenek Ondrasek
Zdenek Ondrasek are 32 de ani şi a jucat ultima dată la Viktoria Plzen. El are 2 goluri şi 7 selecţii pentru echipa naţională a Cehiei.
Atacantul măsoară 1,86 metri, fiind un jucător pe placul lui Gigi Becali, care şi-a propus să aducă jucători cu talie la FCSB.
Ondrasek a mai jucat la echipe precum Budejovice, Caslav, Tromso IL, Wisla Cracovia și FC Dallas.
- Ondrasek, aproape de FCSB
- Ce a declarat Gigi Becali
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Inter – Napoli 2-2. McTominay, coşmarul lui Cristi Chivu! Egalul îl ţine totuşi pe locul 1 în Serie A!
- LIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. CFR Cluj și-a adus fundaș central
- Barcelona – Real Madrid 3-2. Catalanii câștigă Supercupa Spaniei după un „thriller” la Jeddah
- Dinamo transferă un român crescut de Barcelona şi fan declarat al FCSB!
- S-au arătat trei minute de prelungire, dar ce a urmat depășește orice imaginație! Nebunie în Barcelona – Real

































