Închide meniul

Jablonec – CFR Cluj | Cristi Bălgrădean și Camora au “îngropat-o” pe campioana României! Gafe de curtea școlii ale oamenilor lui Dan Petrescu. “Ce ai făcut?”

Alexandru Ivan Publicat: 16 septembrie 2021, 23:31

Comentarii
Jablonec – CFR Cluj | Cristi Bălgrădean și Camora au îngropat-o pe campioana României! Gafe de curtea școlii ale oamenilor lui Dan Petrescu. Ce ai făcut?

Stefan Constantin/Sport Picture

După o primă parte în care ocaziile importante au fost de partea lui Jablonec, presiunea cehilor s-a concretizat în repriza secundă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristian Bălgrădean și Mario Camora, gafe uriașe în Jablonec – CFR Cluj

Bălgrădean a ieșit pe sub minge la o centrare a cehilor din flancul stâng. Mingea a fost trimisă spre poartă, dar Camora, în cădere, a respins balonul cu mâna din fața porții.

Arbitrul nu a stat pe gânduri și l-a eliminat pe fundașul campioanei României, după care a dictat penalty pentru Jablonec. Camora nu a mai fost trimis la cabine într-un meci de aproape doi ani, când vedea două cartonașe galbene într-un Astra – CFR Cluj 3-2.

După ce a greșit la faza care a dus la penalty-ul lui Jablonec, Bălgrădean nu a reușit să revanșeze la 11 metri. Pilar l-a învins fără emoții de la punctul cu var pe portarul lui CFR Cluj.

Dan Petrescu a avut o reacție rezervată. Antrenorul campioanei l-a băgat într-o mică ședință pe Camora în timp ce acesta era în drum spre vestiare, întrebându-l “Ce ai făcut?”

Reclamă
Reclamă
CFR Cluj, gafe uriașe
Sursa: captură Pro X
CFR Cluj, gafe uriașe
Sursa: captură Pro X

Dan Petrescu: „Dacă ar fi un egal, nu ne-am supăra!”

Dan Petrescu anticipa înaintea meciului că Jablonec va fi un adversar puternic pentru CFR Cluj.

„Am văzut aproape toate meciurile din acest sezon ale celor de la Jablonec. N-am avut timp să le văd chiar pe toate, au fost foarte puține zile. Știu că au o echipă foarte bine organizată, un antrenor cu experiență, din 2018 la echipă. Mai rar găsești acum în fotbal să ai un antrenor 3 ani jumate.

Au jucători de echipă națională a Cehiei, sunt cinci jucători care au evoluat. Au un jucător în naționala Slovaciei, au jucători buni pe toate posturile. N-am descoperit prea multe puncte slabe. Locul 3 în Cehia e un rezultat mare, cred că campionatul Cehiei e mult peste cel din România.

Reclamă

Și echipa națională a Cehiei e mult peste naționala României. Chiar dacă joacă campioana României cu locul 3 din Cehia, cred că avantajul e mai mult la ei. La ultimul meci, ei au câștigat, sunt cu moralul bun, iar noi am pierdut și sunt multe probleme de lot”, a spus Dan Petrescu, la conferința de presă dinaintea meciului.

În prezent, Jablonec ocupă locul 11 în campionatul Cehiei, în timp ce CFR Cluj este lider detașat în Liga 1.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:14
Anunţul ministrului Sănătăţii despre starea fanilor lui PAOK răniţi în accidentul teribil din Timiş!
9:13
Novak Djokovic, calificare cu noroc în semifinalele Australian Open. Lorenzo Musetti s-a retras la 2-0 la seturi
8:56
Decizia lui PAOK în privinţa meciului cu Lyon, după tragedia din România! Apelul clubului către suporteri
8:55
Colegul lui Radu Drăgușin, implicat într-un accident rutier pe autostradă. Cauciucul mașinii sale a explodat
8:43
Iga Swiatek, OUT de la Australian Open! Poloneza, “demolată” de Rybakina! Kazaha, duel cu Pegula în semifinale
8:20
Adrian Mutu nu i-ar spune “nu” FCSB-ului. Gigi Becali, motivul pentru care dă înapoi: “Eu n-aș accepta”
1 “Şocant! Ce tragedie!” Reacţia presei din Grecia după accidentul şocant în care 7 fani PAOK au murit în România 2 Primul 11 al celor mai valoroşi fotbalişti din Liga 1. Liderul Craiova nu are niciun jucător. Cum arată Dream Teamul 3 VIDEOGestul făcut de Răzvan Lucescu şi PAOK după decesul fanilor greci în accidentul din România 4 Prima ipoteză în cazul accidentului din România, în care 7 fani ai lui PAOK au murit! Posibila cauză a tragediei 5 VIDEODramă în România: un microbuz cu fani ai lui PAOK, implicat într-un accident cu 7 morţi şi 3 răniţi 6 Ofertă de ultimă oră anunţată de Gigi Becali la FCSB: “Mai contează la mine încă 80.000 de euro?”
Citește și