Închide meniul

“Au crezut în ‘steaua’ lor!” Anghel Iordănescu, reacţie clară după ce CSA Steaua a remizat cu Rapid

Viviana Moraru Publicat: 1 noiembrie 2023, 23:02

Comentarii
Au crezut în steaua lor! Anghel Iordănescu, reacţie clară după ce CSA Steaua a remizat cu Rapid

Anghel Iordănescu, în timpul unui interviu/ AntenaSport

Anghel Iordănescu a oferit o reacţie clară, după ce CSA Steaua a remizat cu Rapid, în Cupa României. Fostul selecţioner a apreciat evoluţia “militarilor”, declarând faptul că jucătorii lui Daniel Opriţa au crezut în şansa lor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CSA Steaua a remizat cu Rapid, scor 0-0, într-un meci din etapa a doua a Cupei României. A fost spectacol total în tribunele arenei din Ghencea, după ce fanii ambelor echipe au creat o atmosferă de senzaţie.

Anghel Iordănescu, reacţie clară după ce CSA Steaua a remizat cu Rapid

Anghel Iordănescu a apreciat atmosfera creată în tribunele arenei din Ghencea. Fostul selecţioner a declarat că jucătorii de la CSA Steaua s-au ridicat la nivelul rivalilor de la Rapid, chiar dacă diferenţa dintre cele două echipe este una imensă.

De asemenea, Anghel Iordănescu a mai declarat că Rapidul a mizat pe jucători care au evoluat mai puţin în acest sezon, motiv pentru care prestaţia echipei nu a fost la un nivel ridicat.

“Cred că a fost un spectacol mai mult în tribune decât pe teren. Steaua a făcut o partidă bună, ridicându-se la nivelul adversarului, care din păcate astăzi nu a jucat atât de bine. Mi-a plăcut agresivitatea Stelei, devotamentul jucătorilor, au crezut în steaua lor.

Reclamă
Reclamă

Trebuie să recunosc că şi Rapidul a început meciul cu o formulă inedită, contează omogenitatea, faptul că jucătorii care au intrat pe teren nu au mai jucat de mult, şi se explică evoluţia Rapidului.

Dar repet, Steaua a făcut o partidă bună, dacă marca, prindea mai mult curaj şi mai multă încredere”, a declarat Anghel Iordănescu.

CSA Steaua a găsit o soluţie incredibilă, pentru a putea juca în Liga 1

CSA Steaua a găsit o soluţie incredibilă, pentru a putea juca în Liga 1. Adi Popa a făcut anunţul şi a dezvăluit că formaţia roş-albastră e gata să devină un ONG, pentru a-şi putea obţine astfel dreptul de promovare.

Reclamă

Adi Popa a declarat că oficialii de la CSA Steaua sunt în discuţii avansate pentru ca echipa să devină un ONG. „Militarii” au găsit această soluţie de urgenţă încă din vară, iar mijlocaşul susţine că totul s-ar putea finaliza în acest an, iar clubul va deveni un ONG.

„Eu cred că anul acesta se va rezolva. Sper. Din ce știu, sunt discuții încă din vara trecută să se rezolve acest ONG.

Așa va fi, un ONG, să nu mai apară problemele din trecut”, a declarat Adi Popa, conform digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine a fost omul meciului în România - Austria 1-0?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:42
VIDEOCampioana Florida Panthers, prima înfrângere a sezonului! Toate rezultatele de luni
14:31
Joyskim Dawa a spus când revine pe teren la FCSB. Campioana, în criză după accidentarea lui Mihai Popescu
14:30
Barcelona și-a prezentat tricourile speciale pentru El Clasico. Artistul promovat la derby-ul cu Real Madrid
14:29
Continuă coşmarul pentru Barcelona! Robert Lewandowski s-a accidentat şi ratează El Clasico
13:35
Ce transfer a ratat Ianis Hagi în vară! Tricolorul putea ajunge la unul dintre cele mai mari nume din Bundesliga
13:23
Mircea Lucescu i-a cerut scuze unui jucător după România – Austria: “O fac public”
1 Ce i-a spus Ianis Hagi lui Alaba la finalul partidei. Jucătorul de la Real Madrid s-a conformat imediat 2 Posibilele adversare ale României la barajul pentru World Cup 2026 după victoria cu Austria 3 Greşeala lui Edi Iordănescu pe care Lucescu a reparat-o la naţionala României. Dan Petrescu: “Băi, dar chiar nimeni nu vede” 4 „La asta să răspunzi tu”. Ralf Rangnick a răbufnit după ce Austria a fost învinsă de România: „Nu am venit cu nasul pe sus” 5 Gigi Becali i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popescu, după accidentarea de la națională: „Nu poți să stai într-un jucător” 6 Mircea Lucescu, dat pe spate de un tricolor la meciul cu Austria: “Extraordinar! Parcă era noul Cămătaru”
Citește și