EXCLUSIV

Dorinel Munteanu, reacţie fermă după ce Oţelul a ajuns la trei înfrângeri consecutive: “Ceva nu funcţionează!”

Viviana Moraru Publicat: 30 octombrie 2024, 20:49

Comentarii
Dorinel Munteanu, reacţie fermă după ce Oţelul a ajuns la trei înfrângeri consecutive: Ceva nu funcţionează!

Dorinel Munteanu, în timpul unui interviu

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Dorinel Munteanu a oferit o reacţie fermă, după ce Oţelul a ajuns la trei înfrângeri consecutive, în toate competiţiile. Gălăţenii au fost învinşi de Csikszereda, în prima etapă a grupelor Cupei României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Oţelul a pierdut partida de la Miercurea Ciuc cu scorul de 1-2, după ce a primit gol în prelungiri.

Dorinel Munteanu, reacţie fermă după ce Oţelul a ajuns la trei înfrângeri consecutive

Dorinel Munteanu nu s-a ferit de cuvinte şi le-a reproşat jucătorilor săi că au făcut multe greşeli în duelul cu Csikszereda. Antrenorul de la Oţelul a anunţat că va purta o discuţie cu elevii săi, înaintea partidei de campionat cu Poli Iaşi.

Totodată, Dorinel Munteanu şi-a asumat responsabilitatea pentru forma dezastruoasă pe care o traversează Oţelul. Gălăţenii au şapte meciuri consecutive fără succes înregistrat, în toate competiţiile.

“Nu a fost doar ultimul minut, ci ultimele trei jocuri. Ceva nu funcţionează la noi, nu-mi aduc aminte ca echipa mea să aibă trei înfrângeri consecutive, dar aşa e în fotbal. Azi a fost un rezultat surprinzător, e adevărat, e o echipă care conduce Liga a 2-a detaşat, dar nu ne-a pus mari probleme. Am pierdut pe greşeli personale, dar îmi asum, trebuie să găsesc soluţii să ieşim din această situaţie.

Reclamă
Reclamă

În fotbal, totul e posibil. S-a întâmplat, greşeală de marcaj, de poziţionare, penalty venit din nimic, sunt lucruri care ţin strict de noi. Mâine voi avea o discuţie cu jucătorii, vom avea după un joc la Iaşi. Sper să ieşim din această perioadă grea, dar am încredere în jucători.

A fost tot timpul un obiectiv Cupa, dar după acest rezultat, trebuie să câştigăm celelalte două meciuri. Şi în acest an, am visat foarte mult.

Play-off-ul…am avut posibilitatea să fim sus, dar au trecut pe lângă noi mai multe şanse. Diferenţa nu e foarte mare, totul se întâmplă rapid în fotbal, sunt convins că voi gestiona bine această perioadă grea”, a declarat Dorinel Munteanu, pentru AntenaSport.

Reclamă

Oţelul, învinsă în Cupa României de Csikszereda

Csikszereda a învins miercuri, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Oţelul, într-un meci din cadrul grupei D al Cupei României. Gazdele au marcat golul victoriei la ultima fază.

Gazdele, antrenate de fostul jucător al Rapidului Robert Ilyes, au trecut pe lângă deschiderea scorului în minutul 7, când Makrai a scăpat singur cu portarul gălăţenilor, Dur-Bozoancă, dar a trimis puţin pe lângă bara din dreapta goalkeeperului oaspeţilor. Oţelul a deschis scorul după numai trei minute, prin Răzvan Tănasă, lăsat liber în careul gazdelor. Csikszereda a ratat egalarea în minutul 70, iar Maciel a şutat peste poartă în minutul 82, dar gazdele au reuşit totuşi să egaleze.

Elevii lui Robert Ilyes au primit penalti şi Dolny a transformat, în minutul 86, pentru ca gazdele să dea lovitura în minutul 90+4. Soufiane Jebari l-a lobat pe Dur-Bozoancă şi Csikszereda s-a impus cu 2-1, producându-i lui Dorinel Munteanu cea de-a treia înfrângere consecutivă.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Câte goluri va marca Lionel Messi în Argentina - Capul Verde?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:00

LIVE VIDEOCalificările pentru sprint în MP al Marii Britanii, ACUM pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY. Hamilton, cel mai rapid în antrenament

18:54

Ce surpriză! Jucătorul dorit de Cristi Chivu a semnat în Turcia

18:25

Lovitură devastatoare pentru Carlo Ancelotti! Ratează meciul contra Norvegiei lui Erling Haaland

18:17

Programul zilei a 23-a de la Campionatul Mondial | Argentina lui Lionel Messi luptă cu revelația Capul Verde

17:59

Mirel Rădoi vrea să transfere un jucător important al FCSB-ului! Fotbalistul şi-a dat acordul pentru mutare

17:54

OFICIAL | Eliminat de la Cupa Mondială, prezentat imediat de Bayern Munchen! A costat 50 de milioane de euro

1 VIDEOE oficial! Fotbalist de la Benfica, transferat de Universitatea Craiova 2 Comunicatul FIFA după scandalul golului anulat în minutul 90+13 la Portugalia – Croaţia 2-1 3 VIDEOCe le-a spus arbitrul croaţilor după cea mai controversată fază de la Mondial, din minutul 90+13 al partidei cu Portugalia 4 “De ce l-ați scos pe Ronaldo?”. Răspunsul tranșant al lui Roberto Martinez după “thriller-ul” Portugalia – Croația 5 Tragedie în fotbal. Fotbalistul a fost ucis: “Se căsătorise în urmă cu doar cinci luni” 6 Dinamo transferă atacant. Andrei Nicolescu: “Ne-am înţeles!”
Citește și