Gigi Becali le-a dat replica „câinilor”, după ce a fost ținta ironiilor crainicului lui Dinamo, la derby-ul cu FCSB

Viviana Moraru Publicat: 31 octombrie 2024, 9:14

Comentarii
Gigi Becali le-a dat replica câinilor”, după ce a fost ținta ironiilor crainicului lui Dinamo, la derby-ul cu FCSB

Gigi Becali, în timpul unui interviu / Antena Sport

Gigi Becali le-a dat replica „câinilor”, după ce a fost ținta ironiilor crainicului lui Dinamo, la derby-ul cu FCSB. Patronul campioanei s-a amuzat de anunțul făcut de acesta, la pauza partidei de pe Arena Națională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB nu i-a dat nicio șansă rivalei Dinamo, nici în Cupa României. Roș-albaștrii s-au impus cu un categoric 4-0, după golurile marcate de Alexandru Bîluță, Marius Ștefănescu și Luis Phelipe.

Gigi Becali, replică după ce a fost ironizat în Dinamo – FCSB 0-4

Gigi Becali nu s-a putut abține atunci când a auzit cele întâmplate pe Arena Națională, la pauza partidei. La scorul de 0-0, după primele 45 de minute, Octavian Popescu a fost trimis în teren, în locul lui William Baeten.

Acela a fost momentul în care „câinii” au făcut o aroganță supremă. Crainicul echipei a transmis că Gigi Becali a fost cel care efectuează schimbarea la FCSB, ironizându-l astfel pe patronul campioanei.

După meci, Gigi Becali a reacționat și a râs de rivali, ținând cont de faptul că echipa sa a câștigat cu un scor categoric duelul de pe Arena Națională.

Reclamă
Reclamă

„Ei au zis asta? Hahahaha! După te-ai uitat la fețele lor, la final? (n.r – ale dinamoviștilor) Dacă nu era scorul ăsta, poate comentam într-un fel… au greșit, e adevărat, dar atât de mult îi doare scorul ăsta că nu mai vreau să spun nimic în privința asta”, a declarat Gigi Becali, conform primasport.ro.

Andrei Nicolescu l-a pus la punct pe crainicul lui Dinamo

Andrei Nicolescu a anunțat că se vor lua măsuri, după cele declarate de crainicul echipei la pauza meciului. Acesta nu acceptă ironiile la adresa rivalilor, în timpul meciurilor.

(n.r. Ce părere aveți despre comentariile crainicului de la pauza meciului?) Nu se face așa ceva! O să avem o discuție internă, pentru că glumele astea nu se fac. Dinamo nu le face.

Reclamă

O să avem o discuție. Suntem totuși într-o zonă în care trebuie să ne respectăm.

Nu ne-am respectat adversarul și nu ne-am respectat pe noi. A fost o seară foarte grea”, a spus Andrei Nicolescu, după Dinamo – FCSB 0-4.

A arătat realitatea din teren. După minutul 30 nu am mai existat. O înfrângere dură. Ne pune cu picioarele pe pământ un pic şi asta e. Un meci prost. Nu știu dacă era de așteptat sau nu, dar probabil am făcut un meci prost, dar știți cum e, în sport ai o zi proastă, și după aia trebuie să te apuci din nou să muncești. E o înfrângere drastică, nici nu putem comenta ceva”, a mai spus Andrei Nicolescu, despre prestația dinamoviștilor.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:24 16 mart.

“Pe el nu-l întrece nimeni”. Mihai Stoica a negat categoric ce a spus Gigi Becali despre el după Rapid – Dinamo

23:22 16 mart.

“Nu ne dăm niciodată bătuți”. Lorenzo Biliboc, declarație de luptă după ce “U” Cluj a răpus în prelungiri CFR-ul

23:22 16 mart.

Ce se întâmplă cu Daniel Pancu din vară. Pleacă de la CFR Cluj? Anunţul lui Iuliu Mureşan

23:21 16 mart.

Cristiano Bergodi a fixat obiectivul U Cluj în play-off, după 2-1 cu CFR: „Nu vom vorbi niciodată de titlu”

23:05 16 mart.

Pancu a cedat nervos şi a lovit banca de rezerve. Pe cine a criticat după meci: “Cred că avem o problemă”

22:53 16 mart.

Unde crede Camora că s-a pierdut meciul cu Universitatea Cluj: “Mici detalii”

1 Decizia luată de UEFA în privinţa lui Istvan Kovacs, după gafa uriaşă din Rapid – Dinamo 3-2 2 Ce surpriză! El este noul antrenor al Oţelului Galaţi! Va semna azi 3 Andrei Nicolescu: “Mi-am depus candidatura!” Decizie surpriză înainte de la alegerile FRF 4 Vestea bună primită de Dinamo, după scandalul din derby-ul cu Rapid. Anunţul lui Andrei Nicolescu 5 Florentino Perez sparge banca pentru cel mai scump transfer din istoria Realului: 160 de milioane de euro 6 Gigi Becali, ultimele informaţii despre venirea lui Adi Ilie la FCSB
Citește și