Închide meniul

Lovitură pentru Dan Petrescu înainte de finala Cupei României! Nu se va putea baza pe un jucător important

Alex Ioniță Publicat: 13 mai 2025, 18:09

Comentarii
Lovitură pentru Dan Petrescu înainte de finala Cupei României! Nu se va putea baza pe un jucător important

Profimedia

Dan Petrescu a primit o lovitură înainte de finala Cupei României. Antrenorul de la CFR Cluj a aflat că nu se va putea baza pe un jucător important, la duelul din ultimul act al competiției.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CFR Cluj – Hermannstadt este finala Cupei României din 2025. Lupta pentru trofeu se va da la Arad, miercuri, de la ora 20:30. Partida va putea fi urmărită în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Dan Petrescu a primit o lovitură înainte de finala Cupei României

Potrivit informațiilor oferite de gsp.ro, Dan Petrescu nu se va putea baza pe Panagiotis Tachtsidis. Acesta nu se va recupera în timp util pentru duelul cu Hermannstadt, din finala Cupei.

Mijlocașul a fost diagnosticat cu o leziune musculară de gradul 2, care a recidivat în urmă cu o lună. Absența acestuia a complicat jocul echipei lui Dan Petrescu, care spera să se poată baza pe jucător la duelul cu Hermannstadt.

Sursa citată a anunțat faptul că preparatorii fizici de la CFR Cluj au făcut tot posibilul pentru ca Tachtsidis să joace în finala Cupei. Totuși, acesta încă resimte dureri.

Reclamă
Reclamă

În actualul sezon, mijlocașul din Grecia a adunat 27 de meciuri la CFR Cluj, în care a marcat de 2 ori și a oferit o pasă decisivă. În momentul de față este cotat la suma de 550.000 de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

Dan Petrescu, probleme mari de sănătate!

Dan Petrescu trece prin clipe grele. Antrenorul celor de la CFR Cluj a contractat o infecție și abia mai poate să vorbească. Cristi Balaj a venit cu amănunte îngrijorătoare despre starea de sănătate a antrenorului formaţiei din Gruia. Acesta ar putea ajunge la spital după finala Cupei României.

Dan Petrescu nu se simte bine deloc. Ceea ce părea o problemă minoră s-a transformat în dificultăţi majore. Totul s-a aflat înaintea finalei Cupei României dintre CFR Cluj şi Hermannstadt. Cele două îşi dispută trofeul la Arad miercuri, de la ora 20.30.

Reclamă

Preşedintele celor de la CFR Cluj, Cristi Balaj a vorbit despre starea de sănătate a lui Dan Petrescu. Acesta face sacrificii mari pentru a fi lângă echipă înaintea finalei Cupei României.

„Dan Petrescu are o situație medicală destul de grea. Este foarte greu pentru el să comunice. Îl doare gâtul foarte tare. El, la ora asta, trebuie să fie în spital. Trebuia să se trateze încă de o săptămână. A ales să fie alături de jucători. E un moment important. A făcut acest sacrificiu. Îl doare și când bea apă.

(N.r. Ar putea merge direct la spital după meciul din Cupă) Există această posibilitate, da. O să discutăm. El face eforturi imense ca să stea lângă echipă. E o bacterie. Face tratament. Ia antibiotice.

El a ales să fie acum alături de echipă. Nu e normal să vorbesc eu despre o situație medicală. Am spus-o doar din perspectiva de a aprecia eforturile pe care le face”, a declarat Cristi Balaj, președintele celor de la CFR Cluj, conform fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Pe ce loc va termina FCSB sezonul regulat?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:05
“S-ar simţi confortabil”. Italienii l-au comparat pe Cristi Chivu cu Harry Potter, după a patra victorie consecutivă cu Inter
9:57
O revelație din Liga 1 a primit și ea interdicție la transferuri: “Un dobitoc de la mine nu a citit mailul”
9:35
David Popovici și staff-ul său de la CS Dinamo încasează 6 milioane de lei de la stat. Motivul
9:19
Jose Mourinho, reacţie savuroasă după eşecul cu Chelsea: “Încă ne iubim”. Ce mesaj a primit de la Florentino Perez
9:08
Liverpool, ironizată la maxim de Galatasaray după eșecul din UCL: “Singurul miracol de la Istanbul rămâne 2005”
8:47
Lautaro Martinez a scris istorie la Inter după “dubla” cu Slavia Praga. Borna uriaşă atinsă de elevul lui Cristi Chivu
1 Jayson Papeau a semnat cu Unirea Slobozia! Lovitură dată de echipa lui Andrei Prepeliţă 2 Mihai Stoica a anunţat care este jucătorul care poate pleca de la FCSB: “Poate că a semnat cu altcineva” 3 EXCLUSIVPrincipala ţintă a lui Gigi Becali! FCSB luptă cu CFR Cluj pentru transferul iernii în Liga 1 4 Adrian Porumboiu, aproape de o revenire spectaculoasă în fotbalul românesc. La ce club va investi 5 Veste bună pentru Universitatea Craiova şi Mirel Rădoi! Un titular revine în lotul pentru meciul cu Rakow 6 Noua senzaţie din Liga 1 vrea la naţionala lui Mircea Lucescu: “Eu aleg România!”
Citește și