Închide meniul

“Să dea mai mult, la cât sunt plătiți!” Ioan Ovidiu Sabău și-a atacat jucătorii după Oțelul – U Cluj 2-1!

Alex Ioniță Publicat: 18 aprilie 2024, 23:38

Comentarii
Să dea mai mult, la cât sunt plătiți! Ioan Ovidiu Sabău și-a atacat jucătorii după Oțelul – U Cluj 2-1!

Ioan Ovidiu Sabău, în timpul unui meci al lui U Cluj/ Profimedia

Ioan Ovidiu Sabău și-a atacat jucătorii după Oțelul – U Cluj 2-1. Antrenorul “șepcilor roșii” nu s-a ferit de cuvinte după eliminarea din Cupa României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În cadrul acestui duel, jucătorii de la U Cluj au avut o prestație modestă în ultima parte, acest lucru fiind remarcat și de antrenorul echipei.

Ioan Ovidiu Sabău și-a atacat jucătorii după Oțelul – U Cluj 2-1

După această eliminare, Ioan Ovidiu Sabău le-a transmis un mesaj dur jucătorilor de la U Cluj. Tehnicianul a spus că aceștia ar trebui să joace mai bine, având în vedere că au salarii bune la echipa din Ardeal.

”Ce aș putea să spun? Și la fotbal trebuie să ai pasiune pentru el, să ai ultima fază, să înscrii. Ei din trei ocazii îți dau două goluri. La ultima fază eram doi jucători cu unul și luăm destul de ușor golurile.

Vedem, analizăm, ne așteaptă jocul de duminică, ei au entuziasm. Ce știu să facă o fac foarte bine. E o calificare importantă pentru ei. Înseamnă că se muncește. Au rezultate.

Reclamă
Reclamă

Nu am spus prea multe (n.r. în vestiar), doar că puteam să gestionăm mai bine ultima fază. Noi dăm cu latul la poartă, dar trebuie să fim mai responsabili.

Nu vreau să trag concluzii, pentru că mai avem multe meciuri. Ne rămâne salvarea de la retrogradare. Am avut momente când puteam să ajungem în play-off, când puteam ajunge în finala Cupei, dar nu am făcut-o.

La cum sunt plătiți, cred că trebuie să dea mai mult (n.r. unii jucători). Au venit și oameni de la Cluj să ne susțină.

Reclamă

Nu e suficient. Poate dacă intram în prelungiri,controlam jocul. Lipsește puterea aia de a finaliza, sunt prea moi (n.r. jucătorii)”, a spus Ioan Ovidiu Sabău, la digisport.ro.

Dan Nistor s-a prăbuşit emoţional după înfrângerea cu Oţelul

„O seară neagră pentru noi, ne doream mult să ne calificăm în finală. Nu meritam această înfrângere, au avut două ocazii şi au marcat două goluri. Ne-au bătut din două faze fixe azi. În multe momente aşa a părut că putem marca. Chiar şi după ce au marcat a fost acea ocazie a lui Vali. Dacă marcam, puteam ajunge în prelungiri. Meciul de duminică este capital pentru noi. Dacă pierdem din nou, ne înscriem în lupta pentru evitarea retrogradării. În care sunt foarte multe contacte, împingeri, ţineri. Sperăm ca pe viitor să nu mai greşim la fazele fixe.

Sunt două momente dezamăgitoare. Ne mai rămâne locul 7 pentru acest playout. E foarte mare suferinţa. Mulţi nu cred că nici nu putem dormi noaptea asta. Mulţi au jucat pentru prima dată în carieră o semifinală. E foarte frustrant şi dureros şi sper că la anul să nu mai greşim atât de mult. În seara aceasta s-a jucat pierderea finalei pentru că e un singur meci”, a spus Dan Nistor, conform sursei citate anterior.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în turul doi preliminar din Champions League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
13:02
UTA Arad – Universitatea Craiova (LIVE SCORE, 18:30). “Leii” vor să îi strice debutul lui Adrian Mihalcea
12:59
EXCLUSIVSuma reală cerută de Neluţu Varga pentru cel mai mare transfer din istoria Ligii 1!
12:30
Ruptură totală între Victor Gyokeres și Sporting Lisabona. Atacantul nu s-a prezentat la antrenamentul echipei
12:24
EXCLUSIV“Crezi că FCSB va avea probleme în Andorra?” Răspunsul tranşant al lui Ionel Dănciulescu
11:57
Luis Enrique a prefațat finala de la Mondialul Cluburilor: “Vom încerca să încheiem cum se cuvine acest sezon”
11:37
CFR așteaptă răspunsul în privința transferului lui Louis Munteanu: “Mingea deja nu mai este la noi”
1 EXCLUSIVLouis Munteanu a acceptat oferta! Detalii despre transferul uriaş al atacantului de la CFR Cluj 2 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 3 Gigi Becali s-a răzgândit, înainte de startul Ligii 1. Jucătorul trecut pe „lista neagră”, șanse să rămână la FCSB 4 Ce sumă a fost oferită pentru transferul lui Louis Munteanu. Atacantul de la CFR Cluj, gata să stabilească un record 5 FotoCum arată noile echipamente ale FCSB-ului! Alibec, Bîrligea, Şut şi Târnovanu au prezentat tricourile 6 „Acum pot s-o spun: m-a tratat diferit”. Luka Modric, dezvăluiri despre Florentino Perez, după plecarea de la Real Madrid
Citește și