Închide meniul

Vlad Chiricheş a făcut gluma serii, după Agricola Borcea – FCSB 1-2: “Ori luăm bătaie, ori ne bat!” Ce a spus despre debutanţi

Viviana Moraru Publicat: 5 decembrie 2024, 22:44

Vlad Chiricheş a făcut gluma serii, după Agricola Borcea – FCSB 1-2: Ori luăm bătaie, ori ne bat! Ce a spus despre debutanţi

Vlad Chiricheş, la finalul unui meci al FCSB-ului/ Profimedia

Vlad Chiricheş a fost pus pe glume, după ce FCSB a învins-o pe Agricola Borcea, în a doua etapă a grupei Cupei României, scor 2-1, şi a amintit de ce a spus un suporter al formaţiei din Liga a 3-a.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB s-a impus în duelul cu Agricola Borcea graţie golurilor marcate de Marius Ştefănescu şi Ionuţ Panţîru. Pentru gazde a marcat Alexandru Burlacu, din pasa lui Alexandru iordănescu, fratele fostului selecţioner, Edi Iordănescu.

Vlad Chiricheş a tras concluziile, după Agricola Borcea – FCSB 1-2

Vlad Chiricheş a avut doar cuvinte de laudă şi la adresa tinerilor jucători care au debutat la FCSB, în meciul din Comuna Borcea. Fundaşul le-a dat şi un sfat acestora, să profite de fiecare oportunitate care le apare.

De asemenea, întrebat despre poziţia preferată de joc, ţinând cont că a evoluat şi la mijlocul terenului, Chiricheş a subliniat că e bucuros să prindă cât mai multe minute, indiferent de post.

“Să fac o sinteză, aş putea să glumesc, cum a spus un suporter, ori luăm bătaie, ori ne bat. Cam aşa a fost. Nu emoţii…a fost un teren greu, a fost destul de greu să contruim ceva, multe mingi lungi, e bine că am câştigat.

Reclamă
Reclamă

Mă bucur pentru cei care au debutat, au jucat bine, au avut curaj, mi-a plăcut. E important să facă totul cu pasiune, cu încredere, când le vine oportunitatea să profite de ea.

Joc unde este nevoie, mă simt bine peste tot. E important să joc, mă bucur când am minute. După meciul de la Cluj, au fost zece zile până la meciul cu Botoşani când m-am antrenat puţin. Meciul de la Botoşani, l-am resimţit.

Intru într-o condiţie fizică bună, am început să mă simt bine. Băieţii deja au început să se obişnuiască cu ritmul acesta, putem să jucăm din trei în trei zile fără probleme, suntem la un punct de lider. Suntem pe un drum foarte bun.

Reclamă

Cu timpul, am înţeles că e extraordinar să le oferi oamenilor o bucurie, au venit să ne vadă. Să le oferi din timpul tău e un lucru extraordinar”, a declarat Vlad Chiricheş, conform digisport.ro.

FCSB, victorie la limită cu Agricola Borcea

FCSB a învins joi seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Agricola Borcea, în grupa B a Cupei României.

Nocturna mobilă adusă la Borcea pentru meciul din Cupa României cu echipa campioană, FCSB, a funcţionat fără probleme şi 3.000 de spectatori s-au bucurat de un meci de gală pentru formaţia din Liga a III-a. Antrenorul bucureştenilor, Elias Charalambous, a început meciul cu Agricola Borcea aliniind o formulă inedită: Udrea – Kiki, M. Popescu, Chircheş, Panţîru – Baba Alhassan, M. Toma, Baeten – L. Phelipe, M. Ştefănescu, D. Popa.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 12, când Mihai Toma i-a pasat lui Ştefănescu, în careu, şi acesta a înscris. Ionuţ Panţîru a majorat avantajul bucureştenilor în minutul 42, tot dintr-o pasă a lui Toma.

Gazdele au reuşit un gol istoric în minutul 48, când a marcat Alexandru Burlacu. În minutul 59 Cîrjan a scos de pe linia porţii şutul lui Baba Alhassan şi meciul s-a echilibrat.

FCSB nu a mai dominat, dar s-a impus cu 2-1 şi conduce în grupa B a Cupei României, cu 6 puncte. Pe locul secund se află Metalul Buzău (4 puncte), urmată de Petrolul Ploieşti (3 puncte), Universitatea Craiova (3 puncte), Dinamo Bucureşti (1 punct) şi Agricola Borcea, fără puncte în această grupă B.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Xabi Alonso titlul în La Liga, în primul său sezon ca antrenor al lui Real Madrid?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
9:51

Sorin Cârţu, după ce Universitatea Craiova a ratat transferul lui Denis Alibec: “Cu el şi Mitriţă eram tari”

9:19

“Cea mai mare motivaţie a mea e să fac istorie”. Luis Enrique, mesaj ferm înainte de finala Champions League, PSG – Inter

8:59

“L-am sunat şi i-am spus că plec”. Mihai Pintilii, dezvăluiri despre momentele tensionate avute cu Gigi Becali

8:43

Prima ofertă primită de Cristi Săpunaru, după retragerea de la Rapid. Ar putea prelua o altă echipă din Liga 1

8:31

PSG – Inter LIVE TEXT (22:00), în finala Champions League. Istvan Kovacs va conduce ultimul act de la Munchen

8:29

Cum a fost descris Istvan Kovacs de UEFA, înainte de a arbitra finala Champions League: “Va fi un moment de mândrie”

1 VIDEOPiloţii McLaren, cei mai rapizi în primele antrenamente din Marele Premiu al Spaniei. Cursa e duminică, pe Antena 1 (16:00) 2 De ce a semnat Denis Alibec cu FCSB. Mărturia fotbalistului: “Două lucruri mai am de făcut în viaţă” 3 Atanas Trică a semnat cu U Cluj! Nepotul lui Ilie Balaj, opţiune U21 a “şepcilor roşii” 4 UPDATECostel Gâlcă, în negocieri cu Rapid. Ce clauză de reziliere îi cere lui Dan Şucu pentru a semna cu giuleştenii 5 Dennis Politic, mesaj pentru Gigi Becali! Verdictul jucătorului în privinţa transferului la FCSB 6 Hermannstadt, răspuns final pentru Dinamo în privinţa transferului lui Ianis Stoica. Preţul stabilit de sibieni
Citește și