"Regele" este convins că Ianis joacă la unul dintre cele mai importante cluburi din Europa. Rangers a câștigat 54 de titluri în campionatul Scoției și a jucat finala Cupei UEFA în 2008
Gică Hagi, elogii la adresa scoțienilor de la Rangers
"Dacă Rangers e un club mic eu ies din fotbal. E un club mare, cine joacă acolo e un jucător mare. Acolo nu poate să joace un jucător mic. Trebuie mai mult respect din partea românilor față de Rangers. Și Juventus a ajuns în liga a doua.
Rangers e un club atât de mare, cu atât de mari pretenții din punct de vedere al personalității. Dacă nu ești mare te apasă istoria, îți cade în cap", a declarat Gică Hagi pentru Digi Sport.
Gruparea din Glasgow a plătit aproximativ 3.5 milioane de euro pentru a-l aduce transfera pe Ianis Hagi. În acest sezon, românul a înscris un gol în 10 apariții.
- Hagi le-a răspuns criticilor
- Contraatacul legendei naționalei României
- Echipa care a fost lăudată de "Rege"
- România - Canada e vineri, 5 septembrie, de la ora 21:00, LIVE pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- “Să nu ne îmbătăm cu apă rece”. Marius Şumudică, mesaj ferm despre Universitatea Craiova. Ce a spus despre lupta la titlu
- Întăriri pentru Costel Gâlcă la Rapid. Victor Angelescu a confirmat un nou transfer: “Am discutat cu Dan Şucu”
- Antrenorul lui Tottenham i-a anunţat revenirea lui Radu Drăguşin. Veste importantă despre fundaşul român
- Încă un jucător al FCSB-ului s-a accidentat şi ratează convocarea la echipa naţională, după Daniel Bîrligea
- Lovitură de proporţii pentru Adrian Mititelu. Cât va încasa după transferul lui Blănuţă, făcut în ultima secundă