Dan Chilom a fost invitatul lui Dan Pavel la AS.ro LIVE, de la ora 10:30. Fostul internațional a venit cu povești de senzație din lumea fotbalului, dar a dat și detalii despre școala sa de fotbal.
În urmă cu 13 ani, Dan Chilom și-a deschis școala de fotbal „AS Dan Chilom”, cu sediul în București.
Dan Chilom a fost invitatul lui Dan Pavel la AS.ro LIVE, de la ora 10:30
În cariera de fotbalist, Chilom a jucat pe poziția de portar. Acesta a fost legitimat la Dinamo, echipă de la care a plecat în Finlanda, la IFK Mariehamn, fiind primul român care a evoluat în această țară.
S-a retras din activitate de la CS Buftea, iar acum se ocupă de școala de fotbal menționată anterior.
De asemenea, Chilom urmărește în continuare fotbalul din Liga 1. În urmă cu puțin timp și-a numit portarii favoriți din campionatul României. Este vorba despre Marian Aioani și Robert Popa.
”Îmi place Aioani și, hai să nu spun Târnovanu, îmi place foarte mult Robert Popa, poate să crească. Aioani nu știu dacă mai e o surpriză, dar e un portar care poate crește mult și care poate evolua în bine mult de tot”, a spus Dan Chilom, conform sport.ro.
- Dan Chilom a fost invitatul lui Dan Pavel la AS.ro LIVE, de la ora 10:30
- Povești de senzație ale fostului portar cu școală de fotbal
- Cele mai tari momente de la Campionatul Mondial sunt în AntenaPLAY
- Manchester City - Inter se joacă sâmbătă, 1 august, de la ora 14:30, LIVE în AntenaPLAY
- Microbuzul cu jucători de la Dinamo 2, accident rutier grav: un decedat! Adrian Ropotan are răni deschise
- Șoc în fotbalul românesc! FC Hermannstadt s-a retras din Liga a II-a cu o zi înaintea debutului
- Ciprian Marica i-a făcut praf pe antrenorii şi conducătorii FCSB-ului: „Debandadă. Lipsă de profesionalism”
- Cariera fabuloasă a lui Franco Baresi, pe care mulţi l-au văzut cel mai mare fundaş al tuturor timpurilor!
- Pleacă Karlo Muhar de la CFR Cluj? „Îmi doresc tot ceea ce e mai bun”

































