Dan Petrescu, mulţumit după egalul lui Kayserispor: "Nu am meritat nimic şi am luat un punct". Echipa sa a avut un om în plus timp de o oră

Antena Sport Publicat: 7 februarie 2021, 14:37

Abaca Press via Hepta

Dan Petrescu, mulţumit cu egalul dintre Kayserispor şi Erzurumspor

• Erzurumspor - Kayserispor 1-1
  • Dan Petrescu, mulţumit cu un punct

Dan Petrescu şi-a certat jucătorii după remiza cu Erzurumspor. El spune că echipa sa a avut noroc să câştige un punct, deşi a avut un jucător în plus timp de o oră.

Dan Petrescu: "Trebuie să fim fericiţi cu acest punct"

"A fost un meci pe viață și pe moarte pentru cele două echipe, o luptă între două echipe aflate jos în clasament. Nu cred că am jucat bine. Erzurum a jucat foarte bine astăzi, chiar şi în zece oameni.

Trebuie să fim fericiţi cu acest punct. Meciul trecut cu Alanya am meritat trei puncte şi am luat unul singur. Acum, poate că nu am meritat nimic şi am luat un punct", a spus Dan Petrescu, la conferinţa de presă.

Kayserispor, pe locul 17 în Super Lig

Condusă încă din minutul 28, echipa "Bursucului" a egalat în minutul 73, după golul marcat de Parlak. Denis Alibec, Silviu Lung şi Cristi Săpunaru nu au evoluat pentru oaspeţi, primii doi fiind accidentaţi, iar al treilea fiind suspendat.

După acest rezultat, formaţia lui Petrescu rămâne pe locul 17, cu 24 de puncte, la egalitate cu Konyaspor şi Istanbul Başakşehir, de pe locurile 15-16, şi la trei puncte de Erzurumspor, de pe locul 18, primul care duce spre liga secundă.

Cine va câştiga titlul mondial de Formula 1 în 2024?

21:07 Verdictul specialistului după ce Nana Antwi a fost eliminat după numai 18 minute în meciul cu Botoşani 20:36 Florinel Coman e de neoprit. Cifre fabuloase pentru „Mbappe de România” în acest sezon după golul marcat cu Botoşani 20:31 „Racheta” Nana Antwi, cartonaş roşu la primul meci ca debutant la FCSB! A început să plângă la ieşirea de pe teren 19:59 LIVE VIDEOVizela – Estoril 3-3. Benfica – Portimonense, ACUM în AntenaPLAY. Rio Ave – Sporting (22:30) 19:51 Liverpool a câştigat Carabao Cup, după o finală dramatică cu Chelsea! Virgil van Dijk, eroul lui Klopp. Record uriaş stabilit 19:50 LIVE TEXTFCSB – FC Botoşani 1-1. Florinel Coman a cerut schimbare, după ce a fost faultat de Kaprof 19:50 VIDEOAlexandru Pantea a venit în cârje la Arena Naţională, înainte de FCSB – FC Botoşani! Iubita l-a ajutat pe fundaşul de 20 de ani 19:26 Foto„Fii bărbat, decât să te scalzi în penibil!” Cristian Daminuţă l-a făcut praf pe Alexandru Albu, după scandalul de la Rapid 19:15 Nana Antwi, titular pentru prima dată de la transferul la FCSB! Charalambous atacă Botoşani cu Octavian Popescu 18:28 „Să nu credem că toţi erau în pijamale şi au băut lăptic!” Reacţie vehementă după scandalul uriaş de la Rapid Vezi toate știrile
Detalii din interior despre Dan Petrescu
Liga 1 • 23 feb., 11:47
„Se transformă!” Detalii din interior despre Dan Petrescu! Cum se comportă, de fapt, cu jucătorii
Tabloul sferturilor Ligii Campionilor Asiei! Competiţia e LIVE în AntenaPLAY
AntenaPLAY • 22 feb., 23:30
Tabloul sferturilor Ligii Campionilor Asiei! Competiţia e LIVE în AntenaPLAY. Cu cine joacă Dan Petrescu şi Cristiano Ronaldo
Antena Sport Update • 20 feb., 16:53
Alexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 20 februarie 2024
AntenaPLAY • 20 feb., 16:39
Dan Petrescu nu s-a mai plâns de nimic după calificarea în sferturile Ligii Campionior Asiei. Prima reacție a antrenorului român
Dan Petrescu a sărbătorit alături de jucătorii lui Jeonbuk calificarea în sferturile Ligii Campionilor Asiei
AntenaPLAY • 20 feb., 16:06
Dan Petrescu a sărbătorit alături de jucători calificarea în sferturile Ligii Campionilor Asiei. Show în faţa fanilor
Semne zodiacale care sunt obsedate de culoarea negru. Află dacă te numeri printre ele

4 semne zodiacale care conduc lumea în 2024. Ei sunt nativii care au parte de tot norocul din lume