Dan Petrescu, pregătit să revină pe bancă. Unde a fost surprins antrenorul român. "Este în relaţii excelente!"

Antena Sport Publicat: 26 aprilie 2021, 9:37

Comentarii
Dan Petrescu, pregătit să revină pe bancă. Unde a fost surprins antrenorul român. "Este în relaţii excelente!"

Dan Petrescu este dorit în Cipru

Românul îşi face deja toate temele. Duminică a fost surprins urmărind meciul dintre Apollon şi AEK Larnaca, câştigat cu 3-1 de liderul la zi din Cipru.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Petrescu ar putea deveni antrenorul lui Aris Limassol

Jurnaliştii de la Kerida l-au observat în tribună şi i-au făcut poze în timp ce îşi lua notiţe.

"După cum am fost informaţi, Petrescu menţine relaţii excelente cu fostul preşedinte al clubului Aris, Stavros Demosthenous. Antrenorul de 53 de ani se află în aceste zile în Cipru şi nu a ratat ocazia de a urmări, de aproape, meciul", anunţă sursa citată.

Aris Limassol este în liga secundă, dar este pe punctul de a obţine promovarea. Este la egalitate cu liderul PAEEK, cu trei etape înainte de final. 

Reclamă
Reclamă

Dan Petrescu a primit o ofertă fabuloasă

Dan Petrescu nu duce lipsă de oferte după ce a plecat de la Kayserispor. Antrenorul care a câştigat trei titluri la rând cu CFR Cluj este dorit cu insistenţă de Al Wehda.

Arabii i-au propus iniţial un contract anual de 1.2 milioane de euro. Suma cuprindea şi cheltuielile pentru salariile staff-ului, iar "Bursucul" a refuzat să semneze. Conducătorii "cavalerilor din Mecca" nu au renunţat şi au venit, luna trecută, cu o nouă propunere pentru tehnicianul român. Arabii erau dispuşi să îi plătească 1.5 milioane de euro lui Petrescu. 

Românul primea 400.000 de dolari pentru câştigarea titlului iar, dacă lua Cupa, era recompensat cu 200.000 de dolari. Un milion de dolari era cel mai mare bonus pe care Petrescu ar fi putut să-l primească în Arabia Saudită. Acesta era acordat dacă Al Wahda cucerea Liga Campionilor Asiei.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește "U" Cluj să câștige titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:57

„6 înfrângeri în Liga 1 și câștigarea Cupei?” Răspunsul dat de Andrei Nicolescu. Care e obiectivul lui Dinamo

20:55

VIDEOAl Ittihad – Al Wahda (21:00), LIVE VIDEO. Tractor – Shabab Al-Ahli 0-3! Spectacol în Liga Campionilor Asiei

20:46

VideoJurnal Antena Sport | Religia box

20:44

VideoJurnal Antena Sport | Farfurie de trei puncte

20:42

VideoJurnal Antena Sport | Mondialul e de Oscar

20:39

VideoJurnal Antena Sport | Vânătoare pentru titlu

1 Atac incredibil la Chivu, după ce Inter s-a apropiat de titlu: „Supraevaluat și arogant” 2 Răsturnare de situaţie! Cristi Chivu primeşte o lovitură dură la Inter: “99% se face” 3 Decizia luată de patronul Mihai Rotaru după eșecul cu Universitatea Cluj 4 Efectul neașteptat al „masacrului electoral” din Ungaria. Ce se întâmplă cu Sepsi și Csikszereda 5 Mirel Rădoi pleacă de la FCSB la finalul sezonului! Ce a declanșat conflictul cu Gigi Becali 6 A venit răspunsul de la UEFA, după plângerea depusă de Barcelona la adresa lui Istvan Kovacs
Citește și