Daniel Popa „a făcut-o lată” la debutul în Coreea de Sud! Cum a putut să execute un penalty în prelungirile meciului

Publicat: 26 martie 2022, 14:18

Daniel Popa, transferat în această iarnă de la Chindia Târgoviște la Daejeon Hana Citizen, a debutat pentru echipa din liga a doua din Coreea de Sud.

Daniel Popa, Coreea de Sud

Instagram Daejeon Hana Citizen

Daniel Popa, introdus în minutul 74 al confruntării cu Gyeongnam, a ratat un penalty în prelungirile partidei.

Daniel Popa a ratat un penalty la debutul în Coreea de Sud

Șutul românului a fost respins în față de portarul oaspeților, dar Popa nu a putut înscrie nici din a doua încercare.

Popa missed a pen in the 94th minute but should it have been retaken? Keeper is slightly off his line as the ball is struck.#KLeague | #DHFCvGYE pic.twitter.com/XMQKvsXbFV
— Paul Neat (@NeatPaul) March 26, 2022

În final, echipa lui Daniel Popa a câștigat cu 4-1. Daejeon este pe locul cinci în liga a doua din Coreea Sud, după șase etape disputate.

24 de meciuri a jucat Daniel Popa în actualul sezon de Liga 1 pentru Chindia Târgoviște, reușind să înscrie cinci goluri și să ofere patru pase decisive.

Echipa României, la Campionatul Mondial de Hochei
Alte Sporturi • 5 mai, 23:21
România, învinsă de Coreea de Sud la Campionatul Mondial de Hochei! În aceeași zi, acum 45 de ani, învingeam SUA
Mihai Stoica
Fotbal intern • 26 feb., 11:15
„Dinamo nu știa cum să scape de el!” Mihai Stoica, fericit că a scăpat de atacantul care i-a provocat coșmaruri: „Ne-a creat probleme mari de tot!”
Daniel Popa, Chindia
Fotbal intern • 13 feb., 20:39
FCSB – Chindia | Daniel Popa, golazo în poarta lui Andrei Vlad! Șut bombă din lovitură liberă, direct în vinclu. Început de coșmar pentru echipa lui Toni Petrea