Închide meniul

Dennis Man, sfătuit să îşi amâne transferul de un fost golgheter al Stelei. "Cu un campionat i-ar creşte cota şi ar rămâne în sufletul suporterilor"

Antena Sport Publicat: 27 ianuarie 2021, 6:44

Reclamă
Dennis Man, sfătuit să îşi amâne transferul de un fost golgheter al Stelei. "Cu un campionat i-ar creşte cota şi ar rămâne în sufletul suporterilor"

Dennis Man, sfătuit să nu plece acum de la FCSB

Parma insistă pentru transferul lui Dennis Man. Gigi Becali a dezvăluit că a negociat cu italienii, care i-au oferit 15 milioane de euro, cu tot cu bonusuri, dar le-a cerut şi o scrisoare de garanţie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dennis Man, sfătuit să amâne transferul de la FCSB

Fosta vedetă a Stelei, Jean Vlădoiu, crede că golgheterul campionatului ar trebui să rămână până la finalul sezonului la FCSB.

"Avem jucători valoroşi, domnul Becali a investit foarte mult în aceşti jucători şi merită să meargă să joace în altă parte. Deşi eu mi-aş dori să câştige un campionat, pentru că ar creşte şi mai mult cota lor, după care să plece afară. 

Iar un campionat e frumos şi pentru jucători. Ar rămâne şi în sufletul suporterilor, pentru că ai luat campionatul după atâţia ani. Dacă domnul Becali consideră că trebuie să plece acum (n.r. Dennis Man), cred că merită acest copil, dar nu doar el. Mai sunt doi-trei jucători de mare valoare la FCSB", a spus Jean Vlădoiu.

Jean Vlădoiu: "Aş lua jumătate de echipă de la FCSB, dacă aş putea"

Şeful lui FC Argeş nu a avut emoţii aseară, când meciul de la Piteşti contra lui FCSB, încheiat cu scorul de 0-0, a fost la un pas să fie amânat din cauza ninsorii.

Reclamă
Reclamă

"Credeam că se va juca, pentru că sunt meciuri din trei în trei zile, aşa că trebuia să jucăm. A doua zi putea fi mai rău. Oamenii au făcut un efort deosebit pentru a se juca partida.

Am discutat atât eu, cât şi antrenorii cu fiecare jucător în parte. Le-am spus ce vrem de la ei. Avem această omogenitate pe care am câştigat-o cu greu, cred că mai vin doar doi-trei jucători.

De la FCSB aş lua jumătate de echipă dacă aş putea, de la jumătate în sus (n.r. râde). L-am luat pe Dumitru, ne-am înţeles cu cei de la FCSB, le mulţumim pentru acest copil. Le urăm multe baftă.

Reclamă

Cu siguranţă că da (n.r. dacă FCSB are şanse la titlu). Au nişte jucători fabuloşi de la mijloc în faţă. Sunt letali, dacă prind un teren bun şi te prind nepregătit. Mi-a fost frică. Atunci când au mingea…! Din fericire, ne-au ajutat vremea şi terenul", a mai spus Jean Vlădoiu.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
17:14

Ce îi pregătesc fanii FCSB-ului lui Mirel Rădoi, la meciul cu Universitatea Craiova: „Nu se pune problema”

17:06

Lovitură pentru Barcelona! Un titular s-a accidentat și poate rata finalul sezonului

17:00

Cursa din Marele Premiu al Bahrainului, în direct pe Antena 3 CNN şi live în AntenaPLAY (17:45). Piastri, în pole

16:49

Carlos Alcaraz a câştigat turneul de la Monte Carlo. Al şaselea trofeu ATP Masters 1000

16:46

„Moment de magie” Reacţia scoţienilor după eurogolul cu care Ianis Hagi i-a adus un punct lui Rangers!

16:42

Cum a reacționat Ianis Hagi după ce a marcat un gol superb în prelungirile meciului Aberdeen – Rangers 2-2

1 „M-a deranjat!” Dorinel Munteanu a văzut gestul făcut de jucătorii lui Sepsi după 1-4 cu Farul și a reacționat 2 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul român 3 VIDEOOscar Piastri, pole-position în MP al Bahrainului. Tur perfect pentru pilotul McLaren. Verstappen, pe şapte 4 U Cluj – Dinamo 2-4! „Câinii”, la prima victorie din play-off după un meci „nebun”. Cum arată clasamentul 5 Ianis Stoica și Adrian Mititelu, schimb de mesaje pe rețelele de socializare: „Poate voi fi jucătorul dumneavoastră!” 6 „Mie mi-ar fi rușine!” Ioan Ovidiu Sabău și-a făcut praf jucătorii după U Cluj – Dinamo 2-4!
Citește și