Închide meniul
Video

Dennis Man şi Valentin Mihăilă, protejaţi de Gianluigi Buffon la Parma. “Nu îndrăznesc să-i dau scăriţă!” :) Man vrea să-l depăşească pe Mutu, iar Mihăilă visează la Champions League

Publicat: 16 august 2021, 22:32 / Actualizat: 22 martie 2023, 23:16

Comentarii

as.ro

Dennis Man şi Valentin Mihăilă, protejaţi de Gianluigi Buffon la Parma. Nu îndrăzneşte nimeni în Italia să-l supere pe campionul mondial din 2006.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dennis Man şi Valentin Mihăilă i-au adus aminte lui Buffon de Mutu. Legenda Parmei are grijă de cei doi români. Şi Moruţan este aşteptat în Italia. “Lasă-l la Parma, nea Gigi!”, a transmis Man.

Dennis Man şi Valentin Mihăilă, protejaţi de Gianluigi Buffon

“- Scăriţă ai încercat?
– Nu! Nu îndrăznesc să dau scăriţă! (n.r. râde)
– I-ai înscris măcar un gol?
– Cred că unul am înscris, da! Mă uit la el în vestiar şi realizez că sunt coleg cu Buffon!”, a spus Dennis Man, în exclusivitate pentru AntenaSport.

“Primul cuvânt în română pe care l-a rostit a fost Mutu. I-am spus şi eu: ‘Ţi-ai adus aminte că ai apărat penalty-ul (n.r. la Euro 2008)!’ Este un om care te ajută foarte mult”, a spus şi Valentin Mihăilă.

Man şi Mihăilă îl aşteaptă pe Moruţan la Parma

Man şi Mihăilă şi-ar chema toţi prietenii lângă Buffon la Parma.

Reclamă
Reclamă

“Noi vrem cât mai mulţi români la Parma. Că e Tănase sau că e altul… Eu mi l-aş dori pe Moruţan aici”, a recunoscut Dennis Man.

Man şi Mihăilă s-au îndrăgostit şi de oraş. Ei îşi petrec aproape tot timpul împreună. Doar când sunt cu câinii e mai greu.

“Împreună nu putem ieşi, pentru că nu prea se înţeleg. Mai facem cu schimbul, lăsăm câte unul acasă”, a spus Man.

Reclamă

“Am mai ieşit şi împreună, dar se cam ceartă”, l-a completat Mihăilă.

Dennis Man vrea să-l întreacă pe Mutu

Parma a fost eliminată din Cupă după 1-3 cu Lecce. Man a fost titular. Mihăilă se recuperează după accidentare.

Fanii le cer celor doi români să dea goluri ca Mutu.

“Ne dorim să evoluăm cât mai bine aici şi măcar să-l egalăm, dacă nu să reuşim să-l întrecem”, a fost mesajul lui Man pentru “Briliant”.

Lazio l-a vrut pe Mihăilă însă patronul american al Parmei nu-l lasă să plece fără 20 de milioane.

“Să joci în Champions League, să te baţi pentru trofee, asta îşi doreşte orice fotbalist”, a declarat Mihăilă.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:38
LIVE TEXTDinamo – FC Argeş 0-1. Miză uriaşă pentru play-off. Piteștenii deschid scorul cu un șut superb
19:30
Alarmă la Dinamo! Un jucător providențial al lui Zeljko Kopic, scos pe targă în meciul cu FC Argeș
19:30
Ziua şi scandalul în Liga 1! Eugen Neagoe a răbufnit din cauza arbitrajului: “Dictatori! E o batjocură”
19:17
„Afară din avion!” Fostul puști minune al Barcelonei a vrut să fugă din Iran, dar a trăit clipe grele: „Totul era haos”
18:58
Cosmin Olăroiu, șansă nesperată să ajungă la Cupa Mondială. Ce se întâmplă dacă Iranul se retrage din turneu
18:47
Alvaro Arbeola vine cu veşti despre accidentarea lui Kylian Mbappe: “Situaţia este clară”
1 Filipe Coelho a făcut anunțul, după Craiova – Metaloglobus 2-1: „Este prima dată pentru acest club” 2 Excludere și retrogradare din Liga 1! Asta riscă FCSB dacă amenințările lui Gigi Becali devin realitate 3 Daniel Pancu anunță o decizie șocantă, după ce a calificat-o pe CFR în play-off: „Nu suntem compatibili. Ne putem despărți” 4 “Caz penal” Ministrul Apărării s-a revoltat contra CSA, după ce a anunţat că vrea să schimbe legea pentru Steaua 5 Gigi Becali nu glumește! Amendă de 20.000 de euro și excludere din primul 11 înaintea meciului cu UTA 6 Surpriza lui Mircea Lucescu pentru barajul cu Turcia! Jucătorul pe care l-ar convoca în premieră la naţională
Citește și