Veteranul din atacul moldovenilor consideră că Dinamo este un exemplu de urmat. "Câinii" au trecut peste problemele cu banii şi au obţinut patru victorii la rând în toate competiţiile. Şi jucătorii grupării din Copou au multe salarii restante.
Andrei Cristea i-a lăudat pe dinamovişti
"Acum este momentul să fim cu toţii uniţi şi să scoatem această căruţă pentru că este o perioadă foarte grea pentru noi. Lucrurile au început să se regleze. Niciodată nu a plecat cineva de la Iaşi fără să-şi primească banii. Principalii responsabili suntem noi, jucători.
Este un exemplu de urmat Dinamo fiindcă, cu toate problemele de aici, reuşeşte să lege victoriile. Sunt un exemplu şi fanii, este un lucru deosebit ce fac aici!", a declarat Andrei Cristea la finalul meciului.
Un singur punct şi-a trecut în cont Poli Iaşi în ultimele opt etape. În această perioadă a primit câte patru goluri de la Sepsi, Astra, FC Voluntari şi Dinamo.
- Dinamo - Poli Iaşi 4-1
- Moldovenii au o serie dezastruoasă
- Ecuador - Germania e live pe Antena 1 şi AntenaPLAY, joi, de la ora 23:00
- Curacao - Coasta de Fildeş e live pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, joi, de la ora 23:00
- Canada – Elveţia 0-2, pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Europenii dau lovitură după lovitură
- Cel mai important fotbalist semnează chiar de ziua lui Gigi Becali! Lovitura dată de FCSB
- “Messi ce să zică?”. Cristiano Ronaldo, “taxat” după ce a spus “M-am întors” la finalul meciului cu Uzbekistan
- Bosnia Herțegovina – Qatar 2-1. “Nebunie” în meciul de totul sau nimic! 3 goluri şi 2 bare într-o repriză
- Fanii români aşteaptă să urmărească Brazilia lui Vinicius în Piaţa World Cup
































